600 dróg na 600 lat Łodzi

600 DRÓG NA 600 LAT ŁODZI

W zespole Kuchinox nazywany najczęściej „Człowiekiem Orkiestrą”, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Mateusz Jatczak – grafik komputerowy, który po godzinach pełni funkcję Prezesa Łódzkiego Klubu Wysokogórskiego. Poza wspieraniem i aktywizowaniem wspinaczkowego środowiska, jest również lokalnym patriotą, czego przykładem jest akcja „600 dróg wspinaczkowych”, organizowana w ramach obchodów 600-lecia Łodzi.

Łódzki Klub Wysokogórski wraz z Fundacją „W Drodze Na Szczyt” zorganizowali meeting, w trakcie którego członkowie ŁKW poprowadzą 600 dróg wspinaczkowych symbolizujących 600 lat Łodzi jako miasta. Choć impreza ma wydźwięk lokalny, główna część wspinaczkowa odbędzie się w skałach Jury Krakowsko-Częstochowskie, ale członkowie ŁKW przebywający w innych rejonach wspinaczkowych świata również mogą odhaczać przewspinane przez siebie drogi, w formularzu on-line.

Finał akcji zaplanowany jest w najbliższy weekend na polu namiotowym Gościńca Jurajskiego w Podlesicach.

Oczywiście nie mogliśmy sobie odmówić udziału z takim przedsięwzięciu i ufundowaliśmy uczestnikom pakiety startowe. Trzymamy kciuki za powodzenie imprezy i jesteśmy ciekawi kolejnych inicjatyw Mateusza i Łódzkiego Klubu Wysokogórskiego.