Darowizny vol. 2, czyli jak pomagamy

Darowizny_magazyn_2

Dzięki naszej zeszłorocznej inicjatywie „Kuchinox dla szkół” do placówek na terenie całej Polski trafiło 7 316 produktów o wartości ok. 170 000 zł. Darowizny pozwoliły na odświeżenie i wyremontowanie łazienek, kuchni, sal dydaktycznych i szatni, służących teraz uczniom, którzy wrócili do stacjonarnego trybu nauczania po nauce zdalnej spowodowanej pandemią Covid-19.

Zaskoczeni skalą zapotrzebowania na wsparcie w najmniejszym choćby wymiarze, postanowiliśmy kontynuować akcję kierując ją tym razem do domów dziecka i rodzin zastępczych. W trakcie przygotowań spadła na nas informacja o agresji wojsk rosyjskich na Ukrainę. Bez wahania postanowiliśmy pomóc również uciekającym przed wojną uchodźcom.

Opis naszych działań znajdziecie tutaj >> Kuchinox dla potrzebujących


JAK POMAGALIŚMY W MARCU 2022?

Kuchinox dla Ukrainy

W ramach zbiórki firmowej zorganizowanej w naszej łódzkiej siedzibie oraz dzięki zaangażowaniu naszych pracowników na terenie całej Polski wysłaliśmy na Ukrainę najpotrzebniejsze leki i środki opatrunkowe. W odpowiedzi na apel jednego z naszych ukraińskich Klientów i determinacji naszego Przedstawiciela Handlowego Marcina udało się zakupić także sprzęt taktyczny, który został wysłany na tereny objęte walkami.

Za pośrednictwem Fundacji Zamek Leśna Skała w Szczytnej do miejsca, w którym schronienie znalazło 300 osób, przekazaliśmy ponad 1200 produktów wyposażenia łazienek, kuchni i innych  wnętrz o wartości 54 000 zł. Dzięki tej darowiźnie można było przystosować do zamieszkania obiekt, który przekazało Zgromadzenie Misjonarzy Św. Rodziny. Część z przekazanych produktów trafiło bezpośrednio w ręce osób zgłaszających się do Zamku Leśna Skała, które indywidualnie pomagają uchodźcom.

Działamy również lokalnie. Do punktu recepcyjnego w pobliskim Zgierzu przekazaliśmy 68 garderób o wartości 2 500 zł, które ułatwiają segregację odzieży przekazywanej uchodźcom przez mieszkańców miasta i okolic.

Kuchinox dla domów dziecka i rodzin zastępczych

W ramach współpracy z łódzką Fundacją „Dobro Dzieje się” do potrzebujących placówek oraz rodzin trafiło łącznie 609 produktów za 10 000 zł. Znalazły się wśród nich między innymi elementy wyposażenia  łazienek, kuchni, klamki, garderoby oraz produkty dekoracyjne umożliwiające stworzenie przytulnych pomieszczeń dla polskich i ukraińskich dzieci.


ZGŁOŚ SIĘ PO DAROWIZNĘ OD KUCHINOX

Darowiznę w postaci naszych produktów otrzymać mogą fundacje i organizacje pożytku publicznego zajmujące się pomocą dla domów dziecka i rodzin zastępczych.

Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową na adres marketing@kuchinox.pl
W odpowiedzi udostępniamy listę produktów, jakimi dysponujemy w ramach tej edycji.

Zachęcamy do współpracy.