Kuchinox dla potrzebujących

KUCHINOX_DLA_POTRZEBUJĄCYCH_news kopia

W czerwcu 2021 roku rozpoczęliśmy ogólnopolską akcję Kuchinox dla szkół, w ramach której przekazywaliśmy placówkom oświatowym produkty wyposażenia wnętrz. W formie darowizn do szkół, przedszkoli i innych związanych z oświatą instytucji na terenie całego kraju w 2021 roku trafiło ponad 7 000 baterii, natrysków, zlewozmywaków, klamek, garderób i innych produktów o łącznej wartości około 170 000 zł.

Impulsem do działania była dla nas wówczas trudna sytuacja związana z pandemią wywołaną wirusem Covid-19. Chcieliśmy uprzyjemnić powrót do szkół nauczycielom, pracownikom placówek, a w szczególności uczniom, którzy przez wiele miesięcy uczyli się zdalnie we własnych domach, a rówieśników widywali najczęściej na ekranach komputerów. Szczególnie istotne wydawały nam się darowizny produktów sanitarnych ze względu na spowodowany pandemią nacisk na higienę rąk, zwłaszcza w miejscach publicznych.

Zainteresowanie akcją przerosło nasze oczekiwania. Darowizny poszły nie tylko do szkół w tak dużych miastach jak Bydgoszcz, ale wiele wysyłek trafiło do małych miejscowości jak choćby Nawojowa Góra, czy średnich miast takich jak Pruszków czy Włoszczowa. Niezwykle dużo darowizn przekazaliśmy lokalnie do placówek w Łodzi czy też Zgierzu. Choć zdawaliśmy sobie sprawę, że szkolne budżety nie są wysokie, a tematy remontowe nie stanowią z pewnością priorytetu w ich rozdysponowaniu, odzew w postaci podziękowań utwierdził nas w przekonaniu, że dobrze wybraliśmy grupę docelową. Z całej Polski napływały do nas podziękowania za udzielone wsparcie nawet takie w niewielkim zakresie. Cieszymy się, że nasze produkty służą dzieciom i młodzieży w trakcie nauki na terenie całego kraju.

Z początkiem wiosny zaplanowaliśmy drugą edycję akcji darowizn, którą tym razem kierujemy do domów dziecka oraz rodzin zastępczych. Jesteśmy pełni podziwu dla osób, które poświęcają się, aby pomagać, wspierać i kochać dzieci, które z różnych powodów nie mogą się wychowywać w swoich biologicznych rodzinach. W trakcie przygotowań, tuż przed ogłoszeniem rozpoczęcia przyjmowania zgłoszeń do akcji „Kuchinox dla domów dziecka i rodzin zastępczych”, tak jak zapewne każdego z Was, zaskoczyła nasz zespół informacja o ataku wojsk rosyjskich na Ukrainę. W związku z tymi wydarzeniami zdecydowaliśmy się na przesunięcie rozpoczęcia akcji darowizn i zaangażowaliśmy wszystkie siły w pomoc Uchodźcom.

Śmiało możemy powiedzieć, że Kuchinox to zgrany zespół ludzi o wielkich sercach. Wsparcia udzielamy jako firma i staramy się, aby ta pomoc była zróżnicowana. Polskiej Misji Medycznej przekazaliśmy 10 000 zł. Kupujemy agregaty prądotwórcze, które trafiają za naszą wschodnią granicę. Instytucjom, fundacjom i stowarzyszeniom zajmującym się przygotowywaniem miejsc noclegowych i poszukiwaniem mieszkań dla Uchodźców przekazujemy nieodpłatnie nasze produkty niezbędne do wyposażenia kuchni i łazienek. Towar mimo że nie pochodzi zwykle z najnowszych kolekcji jest w pełni sprawny.

Również nasi pracownicy zaangażowani są indywidualnie w pomoc Ukraińcom. Prowadzimy zbiórki pieniędzy na zakup potrzebnego zagranicą sprzętu, gromadzimy leki i materiały opatrunkowe, które wyślemy na front, ubrania i produkty spożywcze potrzebne dla Uchodźców, którzy przyjeżdżają w nasze okolice, organizujemy pomoc dla zwierząt.

Część z nas – z czego jesteśmy szczególnie dumni – zdecydowała się przyjąć do swoich domów rodziny ukraińskie, które uciekając przed wojną zostawiły najbliższych i dorobek całego życia.

Chcielibyśmy, aby pobyt Uchodźców w naszym kraju był dla nich możliwie jak najbardziej komfortowy. Jednocześnie wierzymy w to, że będą mogli wrócić do swoich domów najszybciej jak to tylko możliwe i będą czuli się tam bezpiecznie. Z pewnością pomożemy im również w tym powrocie i odbudowie tego czego pozbawiła ich wojna.

Tak jak informuje tytuł artykułu Kuchinox jest dla potrzebujących i jest to wpisane w nasze firmowe DNA. Dlatego organizując pomoc dla osób z Ukrainy, nie zapominamy o potrzebujących w naszym kraju. Startujemy z przygotowaną akcją Kuchinox dla domów dziecka i rodzin zastępczych”, a wszystkie niezbędne informację na temat przyjmowania zgłoszeń znajdziecie  na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

 


ZGŁOŚ SIĘ PO DAROWIZNĘ OD KUCHINOX

KTO I JAK MOŻE SIĘ ZGŁOSIĆ PO DAROWIZNĘ OD KUCHINOX?

Z naszego wsparcia skorzystać mogą fundacje i organizacje pożytku publicznego zajmujące się pomocą dla domów dziecka i rodzin zastępczych.

Wystarczy drogą mailową przesłać zgłoszenie na adres marketing@kuchinox.pl
W odpowiedzi wysyłamy specjalny formularz z listą produktów, jakie są dostępne w ramach akcji.

Zachęcamy do współpracy.