Filtry do okapów

Filtry do okapu kuchennego – niezbędny element każdego pochłaniacza

Używanie filtra do okapu jest niezbędne, jeśli nie zamierzamy podłączyć urządzenia do wentylacji. Okap działający w trybie pochłaniacza powinien być wyposażony w specjalny, niewielki element, który będzie absorbował nieprzyjemne zapachy i szkodliwe gazy. Filtr, jak sama nazwa wskazuje, odpowiada za filtrowanie powietrza w mieszkaniu. Pochłania opary wodne, a także niebezpieczne substancje, np. tlenek węgla. Zapobiega w ten sposób rozwijaniu się wilgoci i pleśni.

Filtr węglowy do okapu

Najlepszymi filtrami do okapu kuchennego są filtry węglowe, które zawierają niewielkie kuleczki węgla aktywnego. Skutecznie pochłaniają one zapachy unoszące się w mieszkaniu podczas gotowania, smażenia czy pieczenia. Dzięki dużej powierzchni oraz porowatości filtra szkodliwe związki chemiczne z powietrza przylegają do niego. Węgiel aktywny styka się z kuchennymi oparami, stopniowo redukując nieprzyjemne zapachy.
Filtr węglowy musi cechować się wysoką wydajnością, aby zapewnić skuteczne pochłanianie gazów i zanieczyszczeń. Wydajne produkty są w stanie wyeliminować z powietrza najbardziej uciążliwe związki chemiczne. Należy pamiętać o tym, aby po zakończonym gotowaniu działający okap pozostawić włączony przez kilkadziesiąt minut. Dzięki temu filtr będzie mógł się dosuszyć. Uniwersalny model węglowy do okapu dostępny jest w ofercie Kuchinox.

Filtr tłuszczowy do okapu

Filtr tłuszczowy pasuje do wszystkich okapów z filtrami włóknowymi – można ręcznie dociąć go do pożądanych rozmiarów. Jest więc uniwersalny i bardzo praktyczny. Pozwala pozbyć się z odsysanego powietrza uciążliwych drobinek tłuszczu, które osadzają się na kuchennych meblach, tworząc nieestetyczną i niehigieniczną powłokę – dzięki niemu utrzymanie mieszkania w czystości jest o wiele łatwiejsze. Należy pamiętać o regularnej wymianie filtra na nowy. Częstotliwość wymiany uzależniona jest od materiału wykonania filtra oraz tego, jak dużo gotujemy. Filtr przeciwtłuszczowy do okapu dostępny jest w ofercie Kuchinox. Producent przyznaje na niego 2 lata gwarancji.