Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Akcesoria do zlewozmywaków – syfony

Akcesoria do zlewów – syfony. Skuteczny sposób na zatrzymanie nieprzyjemnych zapachów

Syfon stanowi bardzo ważny element wyposażenia kuchni oraz łazienki. Umożliwia swobodne korzystanie z umywalki i zlewozmywaka, zapobiegając przedostawaniu się do wnętrza nieprzyjemnych zapachów z kanalizacji. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów syfonów. Różnią się zwykle budową oraz miejscem montażu. Inne są syfony do zlewów jednokomorowych, a inne do zlewów dwukomorowych czy do zmywarki. Jedne modele instaluje się pod umywalką, drugie – przy wannie. Najpopularniejsze są modele butelkowe oraz rurowe.

Syfony zlewozmywakowe i umywalkowe – praktyczne elementy do różnych modeli zlewów

W ofercie Kuchinox dostępne są m.in. syfony do zlewu z przelewem oraz syfony bez przelewu. Wszystkie cechują się solidną konstrukcją i dużą wytrzymałością. Należy pamiętać, że syfon do zlewu, wanny lub umywalki powinien mieć odpowiednio dobrane wymiary. Dlatego przed zakupem konieczne jest dokładne zmierzenie ilości dostępnego miejsca, a także określenie pożądanej średnicy gwintu. Modele zlewozmywakowe i umywalkowe Kuchinox mają szerokość 5 cm, wysokość 13–19 cm oraz głębokość 25,5–26,5 cm. Średnica ich gwintu wynosi 1⅟₄”. Jeśli syfon zostanie odpowiednio dopasowany, będzie właściwie spełniał swoje zadanie przez długi czas.

Syfony butelkowe i rurowe – najpopularniejsze modele z oferty Kuchinox

Najpopularniejszymi modelami na rynku są syfony butelkowe – wąskie i pionowe. Wyposażone są w zbiornik z wodą, który stanowi barierę dla gazów kanalizacyjnych. To dzięki niemu zapachy nie przedostają się do mieszkania. W ofercie Kuchinox znajdują się również syfony rurowe do zlewozmywaków stalowych jedno-, półtora- oraz dwukomorowych. Są wytrzymałe i bardzo łatwe w instalacji. Dobierając syfon do zlewozmywaka, należy zwrócić uwagę nie tylko na materiał wykonania czy liczbę komór. Ważne są również elementy montażowe, ponieważ syfon do zlewu granitowego jest wyposażony w dłuższą śrubę niż syfony montowane w innych zlewach.