Baterie kuchenne

Baterie kuchenne Kuchinox – armatura dopasowana do każdych potrzeb

W każdej kuchni sprawdzi się inna bateria kuchenna. Wszystko zależne jest z jednej strony od wielkości pomieszczenia oraz rodzaju zlewu, a z drugiej strony od stylu całego wnętrza. Wybierając baterię kuchenną, należy także zwrócić uwagę na to, czy zlew będzie bardzo często, czy też rzadko eksploatowany. Od tego w dużej mierze zależy, jaki kształt wylewki będzie odpowiedni. Niemniej w ofercie marki Kuchinox mamy armaturę o różnej ergonomice. To baterie kuchenne, które idealnie nadają się do zamontowania w małych, średnich i dużych kuchniach. Produkty wyposażone są w dodatkowe funkcjonalności ułatwiające codzienne prace w kuchni. Ponadto posiadają właściwości czyniące je wyjątkowo trwałymi.

Baterie kuchenne ścienne i stojące – do klasycznych i ekstrawaganckich wnętrz

W ofercie Kuchinox dostępnych jest wiele różnych baterii kuchennych. Można podzielić je na dwa główne rodzaje – baterie ścienne i stojące. Oba typy dostosowane są do odmiennie poprowadzonej instalacji wodnej i nie można ich stosować zamiennie. W większości mieszkań nowszego budownictwa można spotkać się z bateriami stojącymi. To modele bardziej estetyczne, które montuje się przez otwór wykonany w zlewozmywaku, ale istnieje też możliwość zainstalowania baterii w blacie obok zlewu. Z kolei baterie ścienne podłącza się bezpośrednio do rur w ścianie.

Ponadto zarówno baterie ścienne, jak i stojące można kupić w wersji jednouchwytowej bądź z dwoma pokrętłami. Ta druga opcja jest obecnie mniej popularna, jednak wciąż stosowana – np. w oryginalnych i ekstrawaganckich wnętrzach. W katalogu baterii kuchennych Kuchinox znajdują się produkty utrzymane w różnych kolorach, m.in. złotym, czarnym, beżowym czy srebrnym. Dzięki temu kran można jeszcze lepiej dopasować nie tylko do barwy zlewozmywaka, ale też do wystroju całego pomieszczenia.

Baterie kuchenne – ergonomiczna i wygodna wylewka

Baterie kuchenne mają różne rodzaje wylewek. Do najczęściej spotykanych zalicza się wylewki w kształcie liter L, U, F, S. Dodatkowo wyróżnia się wylewki proste, elastyczne oraz wyciągane. Dobór baterii kuchennej z właściwą wylewką jest ważny głównie ze względu na komfort mycia naczyń. Za krótki bądź nieruchomy kran może utrudniać czyszczenie talerzy i garnków o większych gabarytach.

W przypadku intensywnej eksploatacji zlewu najlepiej sprawdzają się baterie z wylewką wyciąganą bądź wylewką elastyczną. Przy zlewach dwukomorowych warto zwrócić uwagę na to, by wylewka była ruchoma. Ponadto baterie kuchenne marki Kuchinox są wyposażone w dodatkowe technologie, które przedłużają żywotność produktów i wpływają na oszczędność wody. Wybrane modele posiadają napowietrzający aerator Neoperl, przyczyniający się do mniejszego zużycia wody, oraz system antykamień.