Baterie wannowe

Baterie wannowe Kuchinox – stylowa i kompleksowa armatura do łazienki

Baterie wannowe to specjalny rodzaj armatury, w przypadku którego jedno miejsce wypływu wody służy do sprawnego napuszczania ciepłej lub zimnej wody do wanny, a drugie – do podłączenia zestawu natryskowego, by można było wziąć prysznic. To kompleksowe rozwiązanie, spełniające oczekiwania zarówno zwolenników kąpieli w pianie, jak i fanów szybkiego prysznica. W zależności od rodzaju instalacji wodnej, a także oczekiwań użytkowników, marka Kuchinox oferuje rozmaite rodzaje baterii wannowych.

Baterie wannowe ścienne – łatwe w montażu

Bateria wannowa ścienna to najpopularniejszy rodzaj łazienkowej armatury. Jest sprawdzona, łatwa w montażu i wyjątkowo praktyczna. Jednak każda bateria ścienna ma inne funkcjonalności. Produkty zwykle nie mają ruchomej wylewki, gdyż nie jest ona potrzebna. Jednak w naszej ofercie można odnaleźć również modele baterii wannowych z ruchomą wylewką. Ponadto dostępne są warianty jednouchwytowe i z dwoma pokrętłami. To pierwsze rozwiązanie jest współcześnie popularniejsze i chętniej wybierane przez właścicieli mieszkań.

Baterie wannowe stojące – harmonijny wygląd

Baterie wannowe stojące wymagają bardziej skomplikowanego montażu. W odróżnieniu od ściennych nie są montowane bezpośrednio do przewodów w ścianie, a konieczne jest wywiercenie otworu na obrzeżu wanny bądź wybranie modelu z fabrycznie wykonanym otworem. Bateria stojąca jest niewątpliwie rozwiązaniem bardziej estetycznym. Produkty dostępne są w klasycznej wersji srebrnej, ale także w kolorze czarnym oraz białym.

Ponadczasowe baterie wannowe retro

Baterie z dwoma pokrętłami są rzadko wybieranym rozwiązaniem. Jednak właściciele nieruchomości decydują się na ich montaż w osobliwych wnętrzach. Baterie wannowe w stylu retro pasują do klasycznie urządzonych łazienek typu vintage. Dostępne są w wersji chrom, ale bardziej oryginalne jest wykończenie w niecodziennym kolorze – mosiądz antyczny.

Baterie wannowe 3-otworowe

Nasza oferta obejmuje baterie wannowe 3-otworowe, składające się z oddzielnych elementów: wylewki wannowej, węża prysznicowego ze słuchawką oraz uchwytu przeznaczonego do uruchamiania przepływu wody. To armatura, która doskonale sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach.

Funkcjonalne baterie wannowe z natryskiem i termostatem

W katalogu Kuchinox dostępne są również baterie wannowe z zestawem prysznicowym. Dzięki temu nie trzeba osobno dokupować słuchawki i węża, a otrzymuje się gotowe rozwiązanie. Natryski oferowane są w różnych wydaniach: punktowym, kolumnowym bądź na drążku. Ciekawym i bardzo praktycznym wariantem są również nowoczesne baterie wannowe z termostatem. To armatura polecana szczególnie rodzinom z dziećmi i osobom starszym. Zastosowana w niej technologia pozwala z góry ustawić oczekiwaną temperaturę. Dzięki temu niweluje się czas oczekiwania na ciepłą wodę, a także ryzyko poparzenia strumieniem wody.