Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Okapy

Okapy kuchenne – funkcje i zalety

Para wodna, długotrwale gromadząca się w pomieszczeniach, sprzyja powstawaniu pleśni. Wpływa też na wytrzymałość mebli, powodując m.in. odklejanie się okleiny. Okapy kuchenne umożliwiają filtrowanie powietrza w kuchni. Pochłaniają wilgoć i szkodliwe gazy, w postaci m.in. tlenku węgla. Zapobiegają tym samym powstawaniu pleśni i rozprzestrzenianiu się zapachów gotowanych potraw do pozostałych części mieszkania. Ponadto pomagają pozbyć się drobinek tłuszczu, które osadzają się na meblach i kuchennych urządzeniach. Dzięki temu utrzymanie kuchni w czystości jest znacznie łatwiejsze.

W ofercie Kuchinox znajdują się okapy o różnych szerokościach. Mniejsze, 50-centymetrowe, dobrze sprawdzą się w niewielkich kuchniach, np. w aneksach kuchennych typowych dla kawalerek. Większe, 60-centymetrowe, są nieco bardziej uniwersalne i nadają się do wykorzystania z płytą grzewczą o szerokości do 60 cm.

Okapy kuchenne – wyciąg lub pochłaniacz

Okapy kuchenne marki Kuchinox mogą działać w dwóch trybach jako:
• pochłaniacze – pracują w systemie zamkniętym, oczyszczają powietrze za pomocą filtrów tłuszczowych i węglowych, a następnie ponownie wpuszczają powietrze do pomieszczenia
• wyciągi – pracują w systemie otwartym, a więc muszą być podłączone do przewodu wentylacyjnego, by odprowadzać powietrze na zewnątrz.
Należy pamiętać, że okap, pracujący w systemie otwartym, wymaga sprawnego systemu wentylacji – w przeciwnym razie nie będzie działał prawidłowo.

Czym się kierować, wybierając okap?

Szukając okapu do swojej kuchni, zwróć szczególną uwagę na jego wydajność. Jest ona podawana w m3/h i określa, jaką ilość powietrza okap może przefiltrować w czasie jednej godziny. Pamiętaj, że im większe pomieszczenie, tym większa wydajność okapu będzie potrzebna. Sprawdź również, jaki poziom hałasu wytwarza urządzenie. To szczególnie ważne, jeśli masz kuchnię otwartą na salon i nie chcesz zagłuszać prowadzonych w nim rozmów. Nie bez znaczenia jest również design. Oferowane przez nas okapy kuchenne dostępne są w kolorach szarym i białym. Biały okap z powodzeniem można zamontować we wnętrzach klasycznych, jasnych, utrzymanych w stylu skandynawskim czy rustykalnym. Produkty z wykończeniem typu chrom doskonale będą prezentowały się w przypadku aranżacji industrialnej, nowojorskiej czy New Hampton. Wszystkie nasze okapy sprawdzą się w kuchniach wyposażonych zarówno w kuchenki gazowe, jak i elektryczne czy indukcyjne.