Zlewozmywaki nakładane

Zlewozmywaki nakładane na szafkę Kuchinox – z najwyższej półki

Ze względu na sposób montażu zlewów najłatwiejszym w instalacji i najtańszym rozwiązaniem są zlewozmywaki nakładane na szafkę. Do innych typów należą jeszcze zlewy wpuszczane i podwieszane. Decydując się na zlewozmywak nakładany na szafkę, należy dobrać jego wielkość odpowiednio do gabarytów mebli bądź odwrotnie. Zwykle wymiary są podawane w uniwersalnych standardach: 40, 45, 50, 60 i 80. Ponadto zlewozmywak nakładany na szafkę można z łatwością zamontować samodzielnie, bez konieczności użycia tak specjalistycznych narzędzi jak np. wyrzynarka – obowiązkowa w przypadku zlewów wpuszczanych.

W katalogu Kuchinox oferujemy zlewozmywaki nakładane stalowe. Komory wykonane ze stali nierdzewnej potrafią spełnić wysokie oczekiwania klientów. Charakteryzują się dużą odpornością na zarysowania i wgniecenia. Z kolei wysokiej jakości stal klasy AISI 304 nie ulega szybkiemu niszczeniu pod wpływem działania amoniaku i wielu kwasów organicznych. Dlatego często stosowana jest w środowiskach kuchennych i przemyśle spożywczym.

Zlewozmywaki nakładane jednokomorowe – do małych kuchni

Zlewozmywaki nakładane jednokomorowe to rozwiązania, które doskonale sprawdzą się w małych kuchniach, w których trzeba oszczędzać miejsce. Niemniej to sprzęt, który można zastosować również w dużych wnętrzach, wyposażonych w elektryczną zmywarkę. Nieco lepszą alternatywą dla tego typu rozwiązania mogą okazać się zlewozmywaki nakładane 1,5-komorowe. To rozwiązania również dostępne w ofercie marki Kuchniox. Druga, mniejsza komora posłuży do odkładania brudnych naczyń czy też rozmrażania mięsa bądź innych produktów spożywczych.

Zlewozmywaki dwukomorowe nakładane – praktyczne rozwiązanie

Na zlewozmywaki dwukomorowe nakładane z reguły decydują się właściciele kuchni, którzy spędzają w niej dużo czasu – lubią często gotować bądź po każdym posiłku muszą ręcznie zmywać naczynia z powodu braku zmywarki. Wówczas swobodnie mogą odkładać brudne naczynia w jednej komorze, a w drugiej je myć.

Funkcjonalne zlewozmywaki nakładane z ociekaczem

Zlewozmywaki nakładane wyposażone w ociekacz to rozwiązania bardziej praktyczne. Zlewy 2-komorowe z ociekaczem są wręcz rozwiązaniem kompleksowym, jednak zajmują dużo miejsca. Niemniej w ofercie Kuchinox dostępne są także 1-komorowe zlewy nakładane z półociekaczem, które sprawdzą się szczególnie w małych kuchniach. Ociekacz dodatkowo służy jako miejsce, w którym można odłożyć kilka umytych, mokrych naczyń, położyć rozmrażające się produkty lub po prostu umieścić suszarkę na naczynia.