Modna łazienka Kuchinox_

To naturalne, że pomieszczenia, których wystrój przemyśleliśmy w najdrobniejszych szczegółach mogą się po pewnym czasie nieco opatrzeć.
Potrzebujemy jedynie drobnej zmiany, aby na nowo zaczęły nas cieszyć. Zupełnie nowa łazienka bez generalnego remontu? Czy to w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak!
Podpowiadamy w jaki sposób podarować łazience drugie życie, nie wydając przy tym fortuny.

PODSTAWOWA SPRAWA

Zmiany jakie wprowadzamy we wnętrzu muszą być widoczne. Dlatego warto postawić na zdecydowane akcenty i wyrazistą kolorystykę. Najbardziej spektakularnym posunięciem będzie wymiana armatury. Wysłużony chrom – zdecydowanie najczęściej spotykany w polskich łazienkach – proponujemy zastąpić bateriami w kolorze czarnym. To wykończenie, zarezerwowane jeszcze nie tak dawno dla wysokopółkowych marek, można teraz znaleźć w przystępnej cenie. W ofercie Kuchinox pojawiła się seria DIMA, która poza klasycznym chromem dostępna jest również w eleganckim czarnym macie. Na serię składa się 5 modeli baterii łazienkowych – w tym wannowa bateria 3-otworowa oraz bateria zlewozmywakowa, która daje nam możliwość stylistycznego połączenia pomieszczeń sanitarnych.

Podobny efekt osiągniemy, zastępując dotychczasowy natrysk modelem w kolorze czarnym. Doskonałym uzupełnieniem DIMY będą kolumny CENTO z okrągłą deszczownią czy ARES z deszczownią w kształcie kwadratu (w serii ARES dostępne są również zestawy na drążku oraz punktowy).

Wymianę armatury warto przeprowadzić kompleksowo – jeśli zmieniamy baterię umywalkową, to samo powinniśmy zrobić z wannową czy natryskiem. Osiągniemy wówczas kompletną aranżację i z pewnością zmiany w naszej łazience będą wówczas widoczne gołym okiem.

CO JESZCZE?

Całość nowego wystroju warto uzupełnić odpowiednio dobranymi dodatkami. Nowe dozowniki do mydła czy kubki na szczoteczki do zębów w zdecydowanym kolorze to efektowne i stosunkowo niedrogie akcesoria, które mogą odświeżyć wygląd łazienki. Warto też zainwestować w nowy komplet ręczników i ułożyć je na widocznej półce.

Dobrym pomysłem jest też powieszenie w łazience lustra w ozdobnej ramie – to z pewnością będzie jedna z bardziej widocznych zmian. Dodatkowo warto przejrzeć Internet w poszukiwaniu inspirujących czy zabawnych cytatów lub grafik, które możemy powiesić na ścianie w postaci modnych plakatów.

Jak widać stworzenie modnej łazienki bez konieczności przeprowadzania zaawansowanych prac remontowych jest możliwe. Wybór odpowiednich akcesoriów i sprawdzonej armatury w ponadczasowym czarnym wykończeniu gwarantuje, że na nowo będziemy mogli się cieszyć naszym wnętrzem.