ociekarka na zlewozmywak

Większość warzyw i owoców jest dostępna w sklepach przez cały rok, ale najsmaczniejsze są wtedy, kiedy jest na nie sezon. Wielu z nas kojarzy je ze smakiem dzieciństwa – owoców zrywanych prosto z drzewa, konfitur ukochanej babci i cudownych chwil w domowym zaciszu. Obecnie coraz więcej osób szuka tych smaków w życiu dorosłym. W końcu nic nie smakuje jak świeże owoce, domowy dżem czy gruszki w occie. Pytanie brzmi, czy nasze kuchnie są na to gotowe?

Akcesoria przydatne w każdej kuchni

Każdy marzy o tym, aby jego kuchnia była w 100% funkcjonalna. Komfort jej użytkowania zależy nie tylko od ustawienia i jakości sprzętu gospodarstwa domowego, ale również od akcesoriów kuchennych, które pomogą w zachowaniu czystości i usprawnią codzienną pracę w kuchni. Poniżej przedstawiamy listę 5 akcesoriów, które pokochasz.

  1. Organizer na przyprawy

Większość z nas zna ten problem: przyprawy rozsypane w szufladzie, pieprz pomieszany z proszkiem do pieczenia, rozgardiasz i bałagan. Jest prosty sposób, by temu zaradzić i przejąć kontrolę w swojej kuchni. Wystarczy niewielka inwestycja w organizer na przyprawy, który pomoże Ci uporządkować i bezpiecznie przechowywać przyprawy.

  1. Podstawki pod łyżki

Masz dość zabrudzonego blatu i wiecznego dylematu: gdzie odłożyć brudną łyżkę, którą właśnie mieszałeś danie? Sposobem na rozwiązanie tego problemu jest zakup podstawki pod łyżkę. Dzięki niej utrzymasz w kuchni porządek, a Twoje morale wzrośnie. Koniec z brudną kuchnią!

  1. Haczyki na ścierki

Ściereczka przewieszona przez uchwyt meblowy nie jest najlepszym pomysłem, chociaż problem pojawia się dopiero wtedy, kiedy masz meble bez uchwytów. Ściereczki porozrzucane po całej kuchni nie dość, że wyglądają nieestetycznie, to jeszcze wchłaniają zanieczyszczenia. Aby rozwiązać ten problem, wystarczy zainwestować w kilka małych haczyków.

  1. Dozowniki na płyn do mycia naczyń

Brzmi jak fanaberia perfekcyjnej pani domu, bo przecież „butelka od płynu” wystarczy? Nic z tych rzeczy. Jest kilka powodów, dla których warto zainwestować w specjalny dozownik. Po pierwsze, dozowniki są ładne. Po drugie, posiadają specjalne miejsce na gąbeczkę, która dotychczas lądowała w zlewie. Po trzecie, są wykonane z odpornej na uszkodzenia ceramiki. Przynajmniej te dostępne w ofercie Kuchinox.

  1. Ociekarki na zlewozmywak

W naszej ofercie czekają na Ciebie rozsuwane ociekarki na zmywak. Dzięki regulacji dopasujesz je do każdego zlewu. Możesz sparzyć na nich cytrusy, opłukać warzywa czy odsączyć inny rodzaj żywności. Są estetyczne i bardzo praktyczne.  Zapomnij o mokrych plamach!

Sprawdź też:

Zlewozmywaki 1,5-komorowe – idealne do mycia warzyw i owoców, nie za duże, nie za małe. Idealne na każdą porę roku.

Niestety dżemy ze sklepowych półek nie równają się z tymi, które robiła mama czy babcia. Co prawda ich wykonanie wymaga sporo pracy, ale domowe przetwory smakują po prostu wybornie. Podobnie jest z owocami i warzywami, które powinniśmy jeść i przetwarzać wtedy, kiedy jest na nie sezon – to wtedy zadziwiają nas bogactwem smaków i aromatów. Jeżeli jeszcze nie rozpocząłeś kuchennej przygody, to właśnie teraz jest najlepszy moment, by to nadrobić.