Baterie ścienne i stojące

Baterie Kuchinox – różne rodzaje

W ofercie Kuchinox prezentujemy szeroki wybór baterii do instalacji wodnej. W zależności od sposobu ułożenia rur, a także rodzaju pomieszczenia, można wybrać rozmaite baterie do kuchni oraz baterie do łazienki. Poza tym zwykle wyróżnia się ich dwa typy: baterie stojące i baterie ścienne. Te pierwsze montowane są najczęściej w zlewie bądź w blacie. Są popularne w nowoczesnych wnętrzach. To rozwiązania atrakcyjniejsze wizualnie i zajmujące mniej przestrzeni. Z kolei baterie ścienne montowane są bezpośrednio do ściany.

Wybierając baterie zlewozmywakowe, umywalkowe, wannowe czy natryskowe, można dopasować je do niemal dowolnego wnętrza. Nasze produkty utrzymane są w uniwersalnym kolorze – są srebrne, więc sprawdzą się w pomieszczeniu w niemal każdym stylu. Niemniej można też wybrać baterię łazienkową czy kuchenną w kolorze czarnym, złotym lub beżowym.

Baterie zlewozmywakowe ze specjalną wylewką

Spośród wszystkich baterii najtrudniej jest wybrać baterię zlewozmywakową do kuchni. To niełatwa decyzja, szczególnie wtedy, gdy wnętrze nie jest wyposażone w elektryczną zmywarkę. Wówczas kran będzie silnie eksploatowany. Powinien być nie tylko praktyczny, ale także solidny. W takiej sytuacji warto wybrać baterię zlewozmywakową sprawdzonej firmy. Powinno się stawiać również na rozwiązania z wysoką, ruchomą wylewką, np. w kształcie litery U, a także zwracać uwagę na to, czy jest ona elastyczna bądź wyciągana.

Praktyczne, solidne, eleganckie – baterie umywalkowe do łazienki
Zupełnie inaczej jest w przypadku baterii umywalkowych. Te elementy są mniej eksploatowane – zwykle korzysta się z nich podczas mycia rąk i twarzy. W związku z tym nawet w nowoczesnych wnętrzach można spotkać się ze standardowymi rozwiązaniami – bateriami umywalkowymi prostymi nieruchomymi. Niemniej dla komfortu użytkowania lepiej wybrać baterię umywalkową z ruchomą wylewką.

Baterie do wanny i do kabiny prysznicowej – kompleksowe rozwiązania

W przypadku baterii łazienkowych wannowych i prysznicowych oferujemy dziesiątki różnych produktów. Część z nich przeznaczona jest wyłącznie do wnętrz z wanną, a część – do łazienek z prysznicem. Poza tym można znaleźć zestawy uniwersalne, które sprawdzą się w obu przypadkach. Oferujemy baterie wannowe zarówno z zestawami natryskowymi, jak i bez nich.

W przypadku tych pierwszych użytkownik może indywidualnie dobrać wylewkę bądź słuchawkę. Te drugie są kompleksowym rozwiązaniem z natryskiem. Poza tym w naszym katalogu znajdują się także baterie termostatyczne. Dzięki tego typu konstrukcji możliwe jest podtrzymanie stałej temperatury wody. Rozwiązania te szczególnie polecane są osobom starszym i rodzinom z dziećmi.