Kuchinox - Sprzedawca artykułów kuchennych i łazienkowych

Kuchinox to polska marka, która została powołana do życia ponad ćwierć wieku temu w Łodzi.

Od samego początku podstawą naszej działalności była produkcja, import i dystrybucja sanitarnych wyrobów wyposażenia wnętrz.

Na przestrzeni lat systematycznie poszerzaliśmy ofertę produktową nie tylko o nowe kolekcje armatury czy zlewozmywaków, ale również o kolejne grupy asortymentowe, w tym klamki i garderoby, które stały się ważną gałęzią naszego portfolio.

Historia firmy, której początki sięgają 1997 roku jest dowodem nie tylko na to, że znamy się na prowadzeniu działalności gospodarczej, ale przede wszystkim na to, że mamy wiernych klientów biznesowych oraz indywidualnych, dzięki którym funkcjonujemy na rynku polskim i rynkach zagranicznych od ćwierć wieku.

Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam na przewidywanie nadchodzących trendów i wychodzenie im naprzeciw.

Marcin Antczak, Prezes Zarządu Kuchinox Sp. z o.o.

Ideą, która przyświeca nam przy tworzeniu nowego modelu w ofercie jest połączenie efektownego designu i dobrej jakości dostępnych w przystępnej cenie. Przygotowanie każdego produkty poprzedzone jest analizami potrzeb klientów, zapotrzebowaniem płynącym z rynku oraz obserwacją trendów. Zanim nowa propozycja ujrzy światło dzienne zasięgamy opinii wewnątrz firmy u osób z różnych działów, którzy stanowią reprezentatywną, zróżnicowaną grupę naszych potencjalnych odbiorców. Kolejnym etapem jest szczegółowa kontrola jakości, którą prowadzimy dwutorowo. Pierwsze sprawdzenie produktu ma miejsce tuż po zakończeniu produkcji, w fabrykach, z którymi współpracujemy. Kolejną kontrolę przeprowadzają doświadczeni pracownicy w naszym wewnętrznym Dziale Kontroli Jakości.

Niezwykle ważną częścią naszej pracy jest stały rozwój zarówno w kontekście ogólnofirmowym, jak i indywidualnym.

Najlepszym tego przykładem jest powołanie do życia w 2019 własnej Fabryki Wyrobów Granitowych zlokalizowanej pod Poznaniem. Możemy pochwalić się jednym z najnowocześniejszych parków maszynowych w Polsce oraz kadrą doświadczonych specjalistów, co daje nam niemal nieograniczone możliwości produkcyjne.

Więcej o fabryce

Na przestrzeni lat rozwijaliśmy również inne dziedziny działalności, które umożliwiają nam kompleksową obsługę naszych klientów biznesowych i indywidulanych. Postanowiliśmy spojrzeć nieco szerzej na wnętrza, co zaowocowało uruchomieniem działu metalowego. Znalazła się w nim m.in. bogata oferta klamek wewnętrznych, zewnętrznych i bramowych oraz garderób i akcesoriów im dedykowanych.

Jednym z priorytetów, któremu poświęcamy wiele uwagi jest stale poszerzany katalog części zamiennych, dzięki którym jesteśmy w stanie sprawnie i szybko reagować na potrzeby użytkowników naszych produktów.

Ponadto do dyspozycji naszych odbiorców jest Biuro Obsługi Klienta, Serwis Centralny, nasi Przedstawicie Handlowi oraz zespół rozsianych na terenie kraju serwisantów służących pomocą po wygaśnięciu okresu gwarancyjnego.

Dodatkowym udogodnieniem jest dostępny na stronie internetowej formularz reklamacyjny online, który umożliwia kontakt z nami z dowolnego miejsca i znacznie skraca proces rozpatrywania zgłoszeń.

W Kuchinox zdajemy sobie sprawę z tego, że naszą największą siła są nasi pracownicy. Dlatego dbamy o rozwój, motywację i integrację zespołu.

Jesteśmy szczególnie dumni z tego, że zdecydowana większość osób zatrudnionych w naszej firmie pozostaje z nami na wiele lat, co pozwala na zbudowanie zgranej społeczności, w której bardzo szybko odnajdują się nowozatrudnieni.

Poza organizowaniem różnego rodzaju szkoleń i udziałem w konferencjach branżowych, które wspierają rozwój zawodowy pracowników z korzyścią dla nich samych oraz dla firmy, angażujemy się w ich prywatne inicjatywy. Sponsorujemy aktywność fizyczną (zawody wspinaczkowe, udział w biegu Biznes Run), pomagamy w pracach remontowych czy uczestniczymy w pożytecznych społecznie inicjatywach.

Społeczna odpowiedzialność biznesu, czyli jak pomagamy

Kalendarium