Fabryka produktów granitowych

Nieustający rozwój jest wpisany w DNA firmy Kuchinox.

Naturalną koleją rzeczy w funkcjonowaniu spółki było powołanie do życia
fabryki produktów granitowych.

Ponad 25-letnie doświadczenie w branży wyposażenia łazienek i kuchni połączone z kreatywnością zespołu i obecnym rozwojem technologicznym, pozwoliły na stworzenie zakładu z najnowocześniejszym parkiem maszynowym w Polsce oraz Rumunii. To jedna z największych inwestycji w historii firmy Kuchinox Sp. z o.o.

Linia produkcyjna fabryki składa się z extruderów numerycznych, automatycznych linii transportujących formy, tuneli grzewczych, transporterów do wygrzewania form oraz numerycznej obrabiarki CNC. Codziennie obsługuje ją, składający się z 30 osób, zespół doświadczonych pracowników. Nad przygotowaniem i prawidłowym przebiegiem procesu produkcyjnego czuwa kadra specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Każdy pojedynczy model, który opuszcza linię produkcyjną poddawany jest szczegółowej kontroli jakości.

Nowoczesny i rozbudowany park maszynowy Obsługiwany przez wysokiej klasy specjalistów daje nieograniczone możliwości produkcyjne.

Manager projektu produkcyjnego
Manager projektu produkcyjnego +48 791 936 472 produkcja@kuchinox.pl

Od pierwszych dni funkcjonowania fabryki, produkowane są w niej zlewozmywaki i umywalki na potrzeby marek własnych należących do Kuchinox, a także dla globalnych sieci DIY oraz innych marek europejskich na zasadzie OIM. Na liniach produkcyjnych realizowane są produkty wg gotowych, własnych projektów Klientów.

Istnieje też możliwość opracowania przez fabrykę koncepcji wzorniczych stworzonych dla Klienta przez projektantów współpracujących z Kuchinox.

Materiał jakim jest granit niesie ze sobą praktycznie nieograniczone możliwości produkcyjne zarówno w zakresie kolorystki jak i kształtów.

Portfolio

Rozwinięty park maszynowy oraz wysoka specjalizacja w obróbce granitu sprawia, że portfolio produktów wytwarzanych w fabryce Kuchinox może być bardzo różnorodne. Fabryka ma możliwość znakowania produktów oraz oferuje kompleksową obsługę w zakresie doboru produktów komplementarnych takich jak armatura, syfony czy odpływy w różnych standardach, od ekonomicznych po premium.

Rozwinięty park maszynowy
Wysoka specjalizacja
Znakowanie produktów
Wysoka wydajność
Elastyczne podejście

Autorska linia produkcyjna zapewnia z jednej strony wysoką wydajność, z drugiej elastyczne podejście, czyniąc z spółkę Kuchinox konkurencyjnym partnerem dla inwestorów w Polsce jak i za granicą.

Dossier fabryki produktów granitowych

100% polskiego kapitału
wydajność produkcji powyżej 700 sztuk dziennie
Nagrody w konkursach wzorniczych
Ponad 25 lat doświadczenia
10 lat gwarancji na produkt
500 odbiorców w kraju i za granicą

produkowane kategorie:

zlewozmywaki i umywalki

lokalizacja:

Buk koło Poznania

własność:

100% Kuchinox Sp.z.o.o.
  • TECHNOLOGIA - odlewanie produktów z materiału jednorodnego – mieszaniny piasku z żywicą. Produkowanie wyrobów żelkotowych w różnych kolorach – powierzchnia żelkotowa wypełnienie masą dolomitową. Możliwość produkcji w technologii solid surface.
  • KOLORYSTYKA- nieograniczona paleta barw uzależniona od wymogów klienta i obowiązujących trendów.
  • WYDAJNOŚĆ PRODUKCJI – powyżej 700 sztuk dziennie.
  • SYSTEMOWE PAKOWANIE PRODUKTU  - połączone z możliwością konfekcjonowania zlewozmywaków z wybranymi akcesoriami, syfonami oraz dodatkami dedykowanymi np. pod kampanie promocyjne.
  • OPANOWANIE PRODUKCJI - personalizowania modeli metodą polerowania i matowienia formy.
  • MOŻLIWOŚĆ BRANDOWANIA produktów pod marki własne dla odbiorców hurtowych.
  • WŁASNY DZIAŁ BUDOWY I SERWISOWANIA FORM PRODUKCYJNYCH.
  • ZGODNY Z OBOWIĄZUJĄCYMI NORMAMI SYSTEM KONTROLI JAKOŚCI.

Zalety granitu

Odpowiednio dobrane proporcje piasku oraz żywicy (80 do 20 %) uzupełnione właściwymi komponentami i poddane starannemu procesowi obróbki, pozwalają na uzyskanie materiału o wyjątkowych właściwościach odpornościowych oraz wizualnych

Pozwala to na objęcie modeli granitowych 10-letnim okresem gwarancyjnym*.

(*szczegóły w karcie gwarancyjnej)
Dzięki wysokiej gęstości minerału, granit wykorzystywany w naszej fabryce jest odporny na:

Produkt Europejski

Powołanie do życia własnego zakładu produkcyjnego to wynik nie tylko działań biznesowych. Dzięki realizacji na terytorium Europy zainwestowaliśmy nasz kapitał w rodzimą gospodarkę i utworzyliśmy miejsca pracy dla lokalnych środowisk.

Poza tym – i to był nasz główny priorytet – chcieliśmy dać naszym klientom możliwość zakupu produktów w 100% europejskich. Dlatego proces powstawania naszych zlewozmywaków granitowych w całości odbywa się w naszym kraju. Projektowane są przez Marię Kubiak – Managera Procesu Produkcyjnego, produkowane i pakowane są w fabryce w Buku i objęte ogólnopolskim serwisem dojazdowym. Dla wygody naszych klientów indywidualnych zapewniamy również sieć serwisów dojazdowych, które oferują wsparcie po wygaśnięciu gwarancji.

Dynamiczny rozwój fabryki oraz ciągłe inwestowanie w innowację nigdy nie przysłania nam dbałości o bezpieczeństwo produktu.

Każda kolekcja przed wprowadzeniem do sprzedaży musi uzyskać stosowne certyfikaty i spełnić wymagane normy.

Produkty wychodzące z linii produkcyjnych Kuchinox poza gwarancją otrzymują:

Zgodność produktu z normami: EN 13310:2003

„Zlewozmywaki kuchenne Wymagania użytkowe i metody badań”

Atest:

Świadectwo Jakości Zdrowotnej Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.