Odbojniki drzwiowe

Odbojniki drzwiowe – skuteczna ochrona ścian przed uszkodzeniami

Odbojniki do drzwi to niewielkie elementy, które umożliwiają zatrzymanie drzwi w miejscu, zapobiegając ich nadmiernemu otwarciu. Ze względu na swoją funkcję nazywane są też stoperami. Wykorzystuje się je zwłaszcza wtedy, gdy istnieje ryzyko uszkodzenia ściany przez klamkę. Zwykle mają zaokrąglony kształt i zawierają elementy gumowe, które chronią konstrukcję drzwi.

Odbojniki drzwiowe wolnostojące

Odbojniki drzwiowe wolnostojące to zdecydowanie najpopularniejszy model spośród wszystkich dostępnych na rynku. Ich zadaniem jest ochrona ścian przed uszkodzeniami spowodowanymi przez drzwi lub klamki. Umieszcza się je w miejscu, w którym drzwi powinny się zatrzymać. Odbojniki drzwiowe wolnostojące z oferty Kuchinox dostępne są w dwóch rozmiarach. Model niski sprawdzi się w przypadku lekkich drzwi wewnętrznych. Odbojnik wysoki nadaje się do ciężkich, masywnych modeli wejściowych lub balkonowych.

Odbojniki samoprzylepne – jak działają?

Ciekawym rozwiązaniem, które zyskuje na popularności, jest zastosowanie odbojników samoprzylepnych. Ich konstrukcja idealnie sprawdza się nawet w przypadku ciężkich drzwi. Do ich produkcji wykorzystano znal, czyli połączenie cynku i aluminium. Dzięki temu produkty są odporne na uszkodzenia i działanie czynników atmosferycznych. Odbojniki samoprzylepne przytwierdza się do podłoża za pomocą dwustronnej taśmy. Dzięki temu stabilnie utrzymują się na swoim miejscu. Można je stosować zarówno w mieszkaniach, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Dostępne rodzaje wykończenia odbojników to satyna, patyna oraz czerń.
Odbojniki Kuchinox – do różnych aranżacji
Odbojniki drzwiowe z oferty Kuchinox dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych. Modele satynowe pasują do chłodnego wystroju pomieszczeń, a patynowe dobrze sprawdzą się w przypadku eleganckich drzwi w kolorze drewna. Odbojnik drzwiowy czarny będzie podkreślał charakter pomieszczeń industrialnych, stanowiąc idealne dopełnienie klamek w tym samym kolorze. Ostateczny wybór zależy od aranżacji wnętrza i indywidualnych preferencji domowników.