Porady praktyczne

Wymiana klamki i szyldu w drzwiach – jak zmierzyć, dobrać i zamontować?

dodano:

Niezależnie od tego, z jakiego rodzaju drzwiami mamy do czynienia, klamka jest ich kluczowym elementem. Zwykle służy przez długi czas, choć zdarzają się sytuacje, w których należy ją wymienić. Po latach może przestać ona działać prawidłowo, blokować się lub obracać wokół własnej osi. Jeśli naprawa nie wchodzi w grę, konieczna jest wymiana klamki w drzwiach na nową. Jak to zrobić, by uniknąć podstawowych błędów?

czytaj więcej

Gdzie i jakie produkty granitowe warto zamówić?

dodano

Granit to materiał oferujący praktycznie nieograniczone możliwości produkcyjne zarówno w zakresie kolorystyki, jak i kształtów. Dlatego w ostatnich latach istotnie zyskał na popularności w przypadku produkcji zlewozmywaków granitowych. Na rynku jest wiele firm oferujących tego typu produkty. Jednak, gdzie i jakie produkty granitowe warto zamówić? Co więcej, gdzie dostać polskie zlewozmywaki granitowe. Odpowiedzi na te i inne pytania, znajdziesz w tym artykule.

czytaj więcej

Części zamienne do baterii – wybór i kupno nie tylko, kiedy coś się popsuło

dodano

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego warto mieć w domu zapasowe części do baterii, nawet jeśli wszystko działa, jak należy? To trochę jak z apteczką pierwszej pomocy – mamy nadzieję, że nigdy nie będziemy musieli jej użyć, ale jej obecność daje nam spokój ducha. W świecie armatury wodnej, gdzie każdy element ma swoje znaczenie, znajomość oraz dysponowanie odpowiednimi częściami zamiennymi może zaoszczędzić nie tylko czas, ale i nerwy.

czytaj więcej

Baterie umywalkowe – to warto wiedzieć na ich temat!

dodano

Baterie umywalkowe są jednym z tych elementów wyposażenia łazienki, który znacząco wpływa na jej funkcjonalność i estetykę. Każdy model tego typu armatury charakteryzuje się odmienną konstrukcją i różnorodnymi parametrami. Na co zwrócić uwagę, by wybrać idealną baterię umywalkową.

czytaj więcej

Jak dobrać kolor zlewu granitowego do blatu?

dodano

Zlew jest jednym z najczęściej używanych elementów w kuchni, dlatego warto dobrze przemyśleć jego wybór. Chodzi nie tylko o aspekt jakości produktu, ale także designu i estetycznego dopasowania do wnętrza kuchni. Z tego artykułu dowiesz się, jak dobrać kolor zlewu granitowego do różnych rodzajów blatów.

czytaj więcej