bateria wannowa

Elegancka bateria wannowa nie rzuca się w oczy tak jak płytki czy lustro, ale w aranżacji łazienki odgrywa bardzo ważną rolę. Dobrze dobrana bateria podkreśla piękno wnętrza, jest jego najlepszą ozdobą i przysłowiową „kropką nad i”. Nie bez przyczyny mówi się, że piękno tkwi w szczegółach.

Nie tylko chrom. Pomówmy o kolorach

W większości polskich domów można spotkać armaturę z korpusami wykonanymi z mosiądzu, który może być powlekany farbą w kolorze, mosiądzem stylizowanym na retro lub chromem. Powłoka chromowa jest bardzo estetyczna i trwała. Zapewnia odporność na korozję i zarysowania. Armatura w kolorze stali wygląda nowocześnie, ale sprawdzi się również w łazienkach klasycznych. Nieco bardziej innowacyjnym rozwiązaniem są baterie wannowe w kolorze czarnym lub białym. Ostatnio dużą popularnością cieszą się baterie wannowe powlekane mosiądzem – idealne w łazienkach w stylu retro, bardzo dobrze sprawdzają się w połączeniu z marmurem. Niezależnie od preferowanego rozwiązania należy pamiętać o tym, że łazienka musi być spójna. Jeżeli zdecydujesz się na baterię wannową czarną, to najlepiej, żeby pozostałe elementy łazienki (np. bateria umywalkowa, uchwyt na papier toaletowy) były w tym samym kolorze.

Sprawdź teraz:

Stilo – bateria wannowa z mosiądzu stylizowanego na retro

DIMA – bateria wannowa czarna

CENTO – bateria wannowa chromowana

Montaż baterii wannowej a estetyka

Baterie ścienne

Największą popularnością cieszą się baterie ścienne. Takie baterie mogą być jednouchwytowe lub dwuuchwytowe. Można wybierać wśród modeli przeznaczonych do łazienek klasycznych, jak i nowoczesnych. Dużą popularnością cieszą się obecnie baterie ścienne stylizowane na retro – z długą i lekko zakrzywioną wylewką. Dobrym wyborem są również baterie wannowe w nieco bardziej współczesnej odsłonie. Naszym Klientom polecamy m.in. baterię wannową LUGA takie baterie są bardzo estetyczne i pozwalają na wygodne korzystanie z wanny.

Baterie stojące

Największą zaletą baterii stojących jest nowoczesny i bardzo elegancki wygląd. Takie baterie montuje się w specjalnych otworach w wannie. Najczęściej wykorzystywane są trzy otwory – jeden na pokrętło, drugi na wylewkę, a trzeci na słuchawkę prysznicową. Takie baterie doskonale sprawdzą się w łazienkach nowoczesnych. Dzięki nim poczujesz się jak w luksusowym SPA.

Sprawdź teraz:

DIMA – bateria wannowa stojąca chromowana 3-otworowa

DIMA- bateria wannowa stojąca czarna 3-otworowa

Bateria wannowa stojąca bez zestawu natryskowego (chromowana)

Funkcjonalność i ładny wygląd. To da się pogodzić

Nie trzeba rezygnować z ładnego wyglądu na rzecz funkcjonalności baterii wannowej. Doskonałym przykładem są produkty dostępne na naszej stronie. Znajdziesz tutaj m.in. baterie wannowe z termostatem, dzięki którym zmniejszysz wysokość rachunków za wodę. Takie baterie są łatwe w obsłudze i choć wyglądem nieco różnią się od baterii standardowych, to są bardzo ładne i nowoczesne. Kolejnym rozwiązaniem, na które warto zwrócić uwagę są baterie z ruchomą wylewką. Taką wylewkę można schować i wysuwać na czas kąpieli, co podkreśli nowoczesny i minimalistyczny charakter łazienki. Jednocześnie taka wylewka pozwoli na wygodne wykonywanie wielu czynności, np. nalewanie wody do wanienki dla dziecka.

Sprawdź teraz:

Baterie wannowe z termostatem

Baterie wannowe z ruchomą wylewką

Krótkie podsumowanie

Niezależnie od tego, czy odważnie czerpiesz z najnowszych trendów, czy preferujesz rozwiązania klasyczne, nasz katalog produktów oferuje szereg rozwiązań, dzięki którym Twoja łazienka stanie się jeszcze piękniejsza, a Ty będziesz cieszyć się długimi i przyjemnymi kąpielami w wannie. Nie zwlekaj i znajdź baterię wannową, o której marzysz.