Baterie umywalkowe – przegląd możliwości i dobór

dodano:

Porady praktyczne

Każdy, kto urządza łazienkę, staje przed wyzwaniem zakupu odpowiedniej armatury. Baterie umywalkowe to niewielkie elementy, z których korzysta się kilka razy w ciągu doby. Dlatego muszą być one trwałe i funkcjonalne. Wybierając baterię umywalkową, nie można też zapomnieć o jej estetyce – powinna być dopasowana do aranżacji całego pomieszczenia. Poznaj dostępne możliwości! 

Bateria umywalkowa stojąca czy ścienna?

Baterie umywalkowe dostępne są w wielu wariantach. Podstawowym kryterium podziału jest sposób montażu. Stosowane są m.in.:

  • bateria umywalkowa ścienna

Bateria montowana bezpośrednio w ścianie to rozwiązanie sprawdzające się w niewielkich wnętrzach i łazienkach urządzonych z myślą o wygodzie. Montaż ścienny ma wiele zalet – elementy instalacyjne są zabezpieczone przed uszkodzeniem, a ograniczony kontakt z wodą korzystnie wpływa na trwałość produktu.

  • bateria umywalkowa stojąca

Baterie umywalkowe stojące – nazywane inaczej sztorcowymi – to najpopularniejsza grupa baterii umywalkowych. Montuje się je w specjalnym otworze wykonanym w umywalce lub blacie (baterie nablatowe). W zależności od typu umywalki do wyboru są modele niskie, średnie lub wysokie.

Montaż baterii umywalkowej – co warto wiedzieć?

Sposób montażu baterii umywalkowej zależy przede wszystkim od jej rodzaju. Zanim podejmiesz się instalacji, ustal, na jakiej wysokości bateria umywalkowa ma się znajdować. Wariant ścienny mocuje się zazwyczaj 25–35 cm powyżej górnej krawędzi umywalki, od 110 do 120 cm nad podłogą. W przypadku modeli stojących jest nieco inaczej. Baterie mocowane w umywalce lub w blacie różnią się wysokością i zasięgiem wylewki. Przyjmuje się, że odległość między końcem wylewki (aeratora) a dnem umywalki powinna wynosić przynajmniej 15 cm.

Design baterii umywalkowych – najnowsze trendy i klasyczne wzornictwo

Przy wyborze armatury łazienkowej należy kierować się nie tylko jej funkcjonalnością, ale też wyglądem. Bateria umywalkowa powinna pasować do innych elementów wyposażenia wnętrza. W zależności od aranżacji może wkomponować się w otoczenie lub stanowić w nim wyraźny akcent. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jej formę.

W ofercie Kuchinox dostępne są baterie umywalkowe jedno- i dwuuchwytowe. Pierwsze charakteryzują się funkcjonalnością, smukłością i nowoczesnym wzornictwem. Duże zainteresowanie klientów zyskały elementy o zaokrąglonej formie, z długimi wylewkami typu L lub U. Armatura taka sprawdza się przede wszystkim w minimalistycznych łazienkach, gdzie stanowi ozdobę pomieszczenia.

Baterie dwuuchwytowe to produkty zaprojektowane z myślą o łazienkach retro. Ich charakterystyczną cechą są dwa pokrętła – osobne do wody ciepłej i zimnej. Idealną propozycją dla miłośników klasycznych aranżacji są chromowane baterie z serii Norm lub wykończone w niecodziennym kolorze mosiądz antyczny modele z kolekcji Stilo.

Jaki kolor baterii umywalkowej do łazienki? 

Chociaż baterie umywalkowe dostępne są w niemal nieskończenie wielu wariantach kolorystycznych, największą popularnością cieszą się modele chromowane oraz czarne. Ponadczasowy chrom pasuje do każdej aranżacji, z kolei modna bateria umywalkowa czarna doskonale sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach urządzonych w stylu industrialnym lub loftowym. W naszej ofercie znajdziesz też białe warianty baterii umywalkowych, pasujące do minimalistycznych łazienek „total look”.

Rozwiązaniem, które zyskało spore uznanie, jest bateria umywalkowa w kolorze złota. Pasuje ona do luksusowych wnętrz, a najlepiej prezentuje się w modnych aranżacjach glamour. Szlachetny odcień podkreśla elegancki wystrój pomieszczenia i optycznie ociepla wnętrze. Nie wiesz, jak dopasować kolor armatury do stylistyki łazienki? Porady znajdziesz w artykule Jak dobrać kolor baterii do stylu łazienki? Sprawdzone wskazówki.

Baterie umywalkowe z ruchomymi i wyciąganymi wylewkami

Wybierając baterię umywalkową, warto zwrócić uwagę na jej dodatkowe funkcje. Od kilku lat standardem jest bateria umywalkowa z ruchomą wylewką, która pozwala na skierowanie strumienia wody w wybrane miejsce. Hitem wśród produktów Kuchinox jest też bateria umywalkowa z wyciąganą wylewką – dzięki ruchomemu elementowi można sprawnie opłukać misę umywalki czy napełnić wodą wysokie naczynie. Inwestorzy często decydują się też na baterię umywalkową z korkiem.

Baterie umywalkowe – podsumowanie

Jeśli planujesz remont lub wykończenie łazienki, przejrzyj ofertę Kuchinox. Nasi klienci mogą wybierać spośród wielu modeli baterii umywalkowych. Dzięki temu urządzisz łazienkę swoich marzeń!

udostępnij Facebook Twitter Linked In
oceń artykuł