czarna klamka do drzwi

Czarne klamki do drzwi to element, który coraz częściej pojawia się w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Stanowią eleganckie dopełnienie wystroju utrzymanego w modnym stylu loftowym, industrialnym czy skandynawskim. Tak naprawdę jednak z powodzeniem nadają się również do zastosowania we wnętrzach klasycznych, spójnie komponując się z innymi kolorami i materiałami, takimi jak drewno, szkło, stal, tworzywa sztuczne czy tkaniny. I chociaż moda na czarne klamki pojawiła się stosunkowo niedawno, to za sprawą swojego uniwersalnego i stylowego charakteru z pewnością staną się one ponadczasowym, aczkolwiek nietuzinkowym elementem wykończenia wnętrz.

Czarne klamki w nowoczesnych wnętrzach

Czarne klamki wyróżniają się na tle jaśniejszych skrzydeł drzwiowych, stanowiąc wyraźny element dekoracyjny. Świetnie komponują się z drewnem, a także szkłem. We wnętrzach urządzonych w stylu industrialnym czy minimalistycznym, w których z założenia rezygnuje się z nadmiaru dodatków, stanowią niebanalną ozdobę o walorach funkcjonalnych. Co ciekawe, czarna klamka idealnie dopełni wnętrze utrzymane w stylu eklektycznym, loftowym, pofabrycznym, a nawet retro. Przykładowo, dekoracyjne klamki w kolorze czarnym, np. z naszej kolekcji Sezam, doskonale będą prezentować się na tle drzwi postarzanych. Z kolei w modnych aranżacjach skandynawskich, które wyróżniają się naturalnym, lekkim designem, będą mocnym, a jednocześnie eleganckim akcentem, przełamującym monotonię dominujących odcieni szarości i bieli.

Czarne klamki w ofercie Kuchinox

W ofercie naszej firmy znajdziesz szeroki wybór czarnych klamek, które są obecnie bardzo chętnie wybierane zarówno przez projektantów wnętrz, jak i indywidualnych klientów. Stanowią aranżacyjne “must have” we wnętrzach loftowych, industrialnych, pofabrycznych, skandynawskich. W kolekcjach Magnat, Baron, Floko i Vera znajdziesz różne typy klamek czarnych zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Wyróżniają się prostym designem i stylową formą. Wykonane zostały z najwyższą precyzją i zastosowaniem wysokiej jakości materiałów, dlatego też oprócz niewątpliwych walorów wizualnych, zapewniają również wyjątkową trwałość, wytrzymałość i odporność na działanie czynników zewnętrznych.