Czym kierować się, wybierając zlew 2-komorowy?

dodano:

Porady praktyczne

Dwukomorowy, głęboki zlew jest niezastąpiony w kuchni, w której zmywa się ręcznie. Dwie komory pozwalają na wygodne mycie dużej liczby naczyń. Na rynku dostępne są różne wersje zlewozmywaków dwukomorowych. Czym kierować się przy wyborze? Sprawdź, co warto wziąć pod uwagę.

Zlew dwukomorowy a metraż kuchni

Jednym z najistotniejszych kryteriów wyboru zlewozmywaka jest dostępna powierzchnia użytkowa. Modele dwukomorowe wybierane są zazwyczaj przez właścicieli przestrzennych kuchni bez zmywarki. Duży metraż pomieszczenia pozwala na wiele możliwości aranżacyjnych. Jeśli lubisz gotować i dysponujesz sporym blatem, inwestycja w zlew 2-komorowy będzie idealnym rozwiązaniem!

Dobór rozmiaru zlewozmywaka 2-komorowego

Zanim zdecydujesz się na zakup zlewozmywaka dwukomorowego, zmierz dokładnie szafkę, w której będzie on zamontowany. Warto wiedzieć, że zlew powinien być mniejszy od szafki o około 5 cm. Taki odstęp ma umożliwić sprawne umieszczenie komór we właściwym miejscu. Do najchętniej wybieranych produktów należą:

  • zlewozmywaki dwukomorowe 40 cm
  • zlewozmywaki dwukomorowe 50 cm
  • zlewozmywaki dwukomorowe 60 cm
  • zlewozmywaki dwukomorowe 80 cm. 

Największymi modelami, jakie znajdują się w ofercie Kuchinox, są zlewozmywaki Orion (o wymiarach 500 x 1160 x 155 mm) oraz 60 (o wymiarach 600 x 1200 x 155 mm). Ich gabaryty pozwalają na wygodne mycie naczyń i rozmrażanie produktów w tym samym czasie.

Zlew 2-komorowy – z ociekaczem czy bez?  

Wybór zlewozmywaków dwukomorowych jest bardzo duży. Popularnym wariantem są modele z ociekaczem, na którym można rozmrozić mięso, odłożyć umyte warzywa czy umieścić małą suszarkę do naczyń. Ociekacz ma zazwyczaj odpływ, co pozwala na sprawne odprowadzanie wody.

Wybór pomiędzy zlewozmywakiem dwukomorowym z ociekaczem a modelem bez ociekacza może być uzależniony od preferencji estetycznych nabywcy i od tego, czy w kuchni znajduje się zmywarka. W pomieszczeniach ze zmywarką ociekacz nie jest niezbędny, chociaż często okazuje się przydatny. Zlewozmywaki bez ociekacza polecane są tym, którzy chcą zaoszczędzić nieco miejsca na blacie kuchennym. Takie modele znakomicie prezentują się w minimalistycznych, nowocześnie urządzonych kuchniach. Więcej porad znajdziesz w artykule Zlew jednokomorowy czy dwukomorowy – co i jak wybrać?

Materiał wykonania zlewozmywaka dwukomorowego

Zlewy kuchenne są intensywnie eksploatowane, dlatego muszą charakteryzować się odpornością na uszkodzenia mechaniczne i zmiany temperatur. Zlewozmywaki 2-komorowe od Kuchinox wykonywane są z wysokiej jakości stali – dzięki temu przez długi czas zachowują idealny stan. Dostępne modele różnią się wielkością i kształtem.

W naszej ofercie znajdziesz produkty dopasowane do szafek o szerokości 800 mm oraz 1200 mm. Wszystkie cechują się uniwersalnym wyglądem i doskonałymi parametrami technicznymi. Komory dwukomorowych zlewów stalowych są okrągłe lub prostokątne – kształt nie wpływa na komfort użytkowania produktu, a wybór zależy jedynie od preferencji estetycznych nabywcy.

Zlewozmywak 2-komorowy – montaż

Ważną kwestią jest sposób montażu zlewozmywaka dwukomorowego. Najlepiej jest ustalić go na etapie projektowania kuchni. Biorąc go pod uwagę, można wyróżnić:

Modele nakładane to najłatwiejsze w instalacji i najbardziej ekonomiczne warianty zlewozmywaków 2-komorowych. Nakłada się je na szafkę, dlatego przed zakupem należy wziąć pod uwagę dokładne wymiary zarówno zlewu, jak i mebla. Montaż zlewozmywaka nakładanego nie wymaga korzystania ze specjalistycznych narzędzi. Można przeprowadzić go samodzielnie, stosując się do zaleceń producenta.

Zlewozmywaki wpuszczane zapewniają bez wątpienia najlepsze efekty wizualne, ponieważ krawędź zlewu jest w ich przypadku zrównana z blatem.

Warianty podwieszane występują przede wszystkim wśród dużych zlewów gospodarczych. W ofercie Kuchinox dostępne są podwieszane zlewozmywaki jednokomorowe. Modele te doskonale sprawdzają się w ogrodzie i garażu. W jednej, bardzo pojemnej komorze można płukać narzędzia czy napełniać konewki.

Kolory i design zlewozmywaków 2-komorowych

Zlewozmywak powinien charakteryzować się nie tylko znakomitymi parametrami technicznymi, ale też atrakcyjnym designem. Na jego wygląd wypływa między innymi materiał wykonania. Dostępne w ofercie Kuchinox dwukomorowe zlewy stalowe mają różne wykończenia – można zdecydować się na powierzchnię gładką lub o strukturze typu len. Dobrym rozwiązaniem jest skompletowanie zlewu stalowego z innymi metalicznymi elementami wyposażenia wnętrza. Pozwala to na uzyskanie spójnej, eleganckiej aranżacji.

Wybór zlewozmywaka dwukomorowego – podsumowanie

Zlewozmywaki dwukomorowe najlepiej sprawdzają się w przestronnych kuchniach, z których korzysta dużo osób. Zdecydować mogą się też na nie właściciele kuchni bez zmywarki. Szukając idealnego modelu zlewu 2-komorowego, zwróć uwagę na ofertę Kuchinox. Dostępne w niej produkty stanowią idealne połączenie estetyki i funkcjonalności! 

udostępnij Facebook Twitter Linked In
oceń artykuł