Dozownik do mydła i płynu – czym kierować się w czasie wyboru?

dodano:

Porady praktyczne

Wśród produktów niezbędnych w każdej kuchni i łazience są dozowniki. Te niewielkie pojemniki pełnią funkcję nie tylko użytkową, ale też dekoracyjną. Dozownik do mydła w łazience umożliwia wygodne mycie rąk, a jednocześnie podkreśla charakter pomieszczenia. Dozownik do płynu do naczyń umieszczony przy kuchennym zlewozmywaku pozwala z kolei higienicznie i oszczędnie korzystać z detergentu. W zależności od koloru i wielkości produkt może być spójnym elementem aranżacji lub stanowić w niej wyraźny, przykuwający uwagę, akcent.

Na rynku dostępne są pojemniki w wielu kształtach i kolorach, dlatego ich wybór może stanowić nie lada wyzwanie. Jak należy je dobierać? Kiedy warto kupić dozownik do mydła biały ceramiczny, a kiedy lepiej sprawdzi się model w kolorze szarym, wykonany z tworzywa sztucznego?

Elegancki dozownik do mydła – subtelna ozdoba łazienki

Każda łazienka wymaga wzbogacenia drobnymi dodatkami, które będą stanowiły jej dekorację. Powinny one współgrać z wystrojem pomieszczenia i podkreślać jego styl. Dozownik do mydła stanowi idealny element ozdobny, który dodatkowo zapewnia domownikom wygodę podczas codziennych czynności higienicznych. We współczesnych aranżacjach zauważyć można dozowniki w rozmaitych stylach. Najciekawsze z nich dostępne są w ofercie Kuchinox, w kategorii dozowniki łazienkowe.

Jeśli łazienka jest urządzona minimalistycznie, warto dobrać do niej produkty o prostych formach, wykonane z materiałów wysokiej jakości. Dozownik do mydła ceramiczny z pewnością będzie służył w dobrym stanie przez długi czas. Do skandynawskiego wnętrza idealnie pasują białe, proste i funkcjonalne pojemniki. W łazienkach loftowych i industrialnych sprawdzą się z kolei szare i czarne modele z tworzywa sztucznego. Aby poznać więcej ciekawych pomysłów na urządzenie loftowej łazienki, przeczytaj artykuł Łazienka w stylu loft – inspiracje aranżacyjne z wykorzystaniem produktów Kuchinox.

Dozownik do płynu do naczyń – funkcjonalny i estetyczny

Z mydła i płynów do mycia korzystamy nie tylko w łazience, ale też w kuchni. Dlatego warto wyposażyć w dozownik także to pomieszczenie. Praktyczny pojemnik z pewnością podniesie komfort mycia naczyń. Dzięki funkcji dozowania płynu można zapobiec nadmiernemu zużywaniu detergentu. Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób, które chcą prowadzić ekonomiczny i ekologiczny styl życia.

Jak dobrać idealny dozownik na płyn do naczyń? Poszukiwania warto rozpocząć od zidentyfikowania stylu, w jakim urządzona jest kuchnia. Jeśli w pomieszczeniu dominują jasne kolory i chcesz zachować jego estetykę, zdecyduj się na biały dozownik ceramiczny Mini. Jego stonowana kolorystyka podkreśli elegancki, wysublimowany charakter pomieszczenia.

Dozownik pod prysznic? Czemu nie!

Dozowniki można wykorzystać nie tylko na umywalce czy zlewozmywaku, ale też w kabinie prysznicowej. Wówczas ułatwią aplikowanie na przykład szamponu. Umieszczenie dozownika w kabinie prysznicowej może też stanowić ciekawy zabieg aranżacyjny, zwłaszcza jeśli w podobnych pojemnikach będą przechowywane inne kosmetyki – pozwoli na zachowanie spójnego wystroju wnętrza.

Dozownik do mydła i płynu – zalety produktów Kuchinox

Dozowniki do mydła oraz płynu do naczyń to drobiazgi, które potrafią nie tylko odmienić charakter pomieszczeń, ale przede wszystkim – ułatwić wykonywanie codziennych czynności. Pojemniki na mydło i płyn od Kuchinox dodatkowo mają przegrodę, w której można przechowywać ściereczkę, gąbkę do mycia naczyń lub inne przydatne produkty.

Wybierając pojemnik na mydło lub płyn, należy zwrócić uwagę nie tylko na jego design, ale też na konstrukcję oraz materiał wykonania. To właśnie one w największym stopniu wpływają na funkcjonalność i trwałość produktu. Najbardziej praktyczne modele wykonane są z ceramiki oraz tworzywa ABS. Wyróżniają się one wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i działanie wilgoci. Dozowniki z oferty Kuchinox objęte są dwuletnią gwarancją producenta.

udostępnij Facebook Twitter Linked In
oceń artykuł