Jak dobrać klamkę do wnętrza?

dodano:

Porady praktyczne

Klamki stanowią niezbędne uzupełnienie drzwi. Pełnią nie tylko funkcję praktyczną, umożliwiając sprawne otwieranie i zamykanie skrzydła, ale też dekoracyjną. Warto zatem dobrze przemyśleć wybór klamek do drzwi wewnętrznych i zewnętrznych, uwzględniając zarówno ich walory użytkowe, jak i estetyczne.

Klamki do drzwi zewnętrznych i wewnętrznych

Klamki bardzo często kupowane są wraz z drzwiami, jednak można nabyć je również oddzielnie. Bez względu na to, na jaki sposób się zdecydujesz, pamiętaj, że powinny być dobrane adekwatnie do specyfiki skrzydła. W przypadku drzwi zewnętrznych priorytetem zawsze jest bezpieczeństwo. W pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy produkt wyróżnia się stosownymi parametrami lub posiada certyfikat potwierdzający jego niezawodność. W Kuchinox oferujemy szeroki wybór klamek do drzwi zewnętrznych. Wszystkie modele zapewniają poczucie bezpieczeństwa i są odporne na uszkodzenia mechaniczne czy działanie czynników atmosferycznych.Klamki do drzwi wewnętrznych nie muszą spełniać aż tak rygorystycznych standardów jak klamki zewnętrzne. W ich przypadku najważniejsza jest wygoda codziennego użytkowania. Jest to szczególnie istotne, jeśli w domu mieszkają dzieci lub osoby starsze. Najpopularniejsze są modele z uchwytem poziomym. W naszej ofercie znajdziesz klamki do drzwi wewnętrznych na szyldzie długim i dzielonym. Okucia dzielone dostępne są w trzech kształtach – kwadratowym, owalnym i prostokątnym.

Klamka – użyteczny i estetyczny detal

Klamki warto dobierać pod względem estetycznym. Na rynku dostępne są modele utrzymane w różnych kolorach i stylach. Z szerokiej oferty klamek drzwiowych Kuchinox wybierzesz produkt idealnie pasujący zarówno do drzwi, jak i charakteru wnętrza. Duże zainteresowanie zyskały klamki o prostych, subtelnych formach, takie jak modele z serii Aria. Są uniwersalne, więc idealnie sprawdzają się w pomieszczeniach zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych.Jeśli lubisz aranżacje glamour, prawdopodobnie spodobają Ci się wyjątkowe modele z serii Gloria. Kwadratowe rękojeści klamek zostały ozdobione rzędem lśniących kryształów. Miłośnicy stylizacji retro mogą z kolei zainteresować się serią Baron. Rękojeści klamek z tej kolekcji stanowią nawiązanie do stylu dawnych epok. Alternatywą dla standardowych klamek mogą być eleganckie gałki. Kuchinox proponuje w tym zakresie uchwyty wykonane z kryształu, aluminium i stali.

Dobór klamki do koloru drzwi

Wybierając klamkę do drzwi wewnętrznych, zadbaj o to, by pod względem kolorystycznym pasowała ona do innych okuć drzwiowych. Element powinien być też dobrany z uwzględnieniem gabarytów skrzydła. Ciemne, drewniane drzwi najlepiej będą prezentowały się po skompletowaniu ich z klasyczną klamką z długim szyldem. Jeśli skrzydło jest zdobione, możesz wybrać jeden z ozdobnych modeli, np. czarną klamkę z serii Baron.Zastanawiasz się, jaka klamka będzie odpowiednia do białych drzwi? W przypadku jasnych skrzydeł można kierować się zasadą komplementarności albo kontrastu. Jeśli zależy Ci na harmonijnym efekcie, dobierz do nich srebrną lub białą klamkę. Modny czarny model będzie z kolei prezentować się znakomicie we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym.

Spójna stolarka okienno-drzwiowa

Wielu nabywców zastanawia się, czy klamki drzwiowe powinny pasować również do koloru okien. Okna i drzwi w tym samym kolorze to częsty wybór projektantów wnętrz. Jednolita stolarka prezentuje się nowocześnie i elegancko. Jeśli więc nie masz pomysłu na to, jaki kolor klamki do drzwi wybrać, zdecyduj się na model w odcieniu zbliżonym np. do barwy ramy okiennej. W naszej ofercie znajdziesz produkty pasujące do najchętniej wybieranych kolorów okien, np. orzech, winchester czy antracyt.Klamki to elementy mogące podkreślić styl pomieszczeń. Wybierając jeden z naszych modeli, zyskasz estetyczny i funkcjonalny produkt, który przez długi czas zachowa idealny stan. Więcej o oferowanych przez nas klamkach dowiesz się z artykułu Klamki – rodzaje i praktyczne wskazówki doboru.
udostępnij Facebook Twitter Linked In
oceń artykuł