Szafa – korzystamy z niej codziennie, zwykle w pośpiechu, z niecierpliwością. Nic dziwnego, że bardzo szybko wkrada się tam nieporządek. A najczęściej stawiane sobie pytanie w porannych godzinach „W co się ubrać?” jest skutkiem chaosu i bałaganu w garderobie. Jak temu zaradzić? Podpowiada nasza stylistka Marta Górecka z Find The Sense, która przejrzała dziesiątki szaf kobiet w różnym wieku.

Podstawowa sprawa

Elementy garderoby powinny być posegregowane. Prosta rada, ale bez odpowiednich akcesoriów niełatwo wprowadzić ją w życie. Doskonałym rozwiązaniem są odpowiednie organizery dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, umożliwiające przechowywanie różnego rodzaju ubrań i dodatków, takie jak MIAMI i FLORIDA.

Pozwalają one nie tylko utrzymać porządek, ale umożliwiają również łatwe komponowanie zestawów i chronią przez zbędnym kupowaniem tego, co już jest w naszej garderobie, ale ginie gdzieś w bałaganie. Osobne opakowania na nakrycia głowy, bieliznę, dodatki biżuteryjne czy też obuwie ułatwią komponowanie zestawów ubrań, nie zapominając o pasku, bransolecie czy pięknych rajstopach. Dzięki temu nasze stylizacje będą bardziej różnorodne, komfort porannych przygotowań będzie wprowadzał nas w doskonały nastrój, a dawne dylematy stylizacyjne odejdą w zapomnienie.

Dobrze dobrany organizer powinien dawać możliwość przechowywania ubrań w taki sposób, żeby były one widoczne i łatwo dostępne – mówi Marta Górecka.

Wśród opakowań marki Kuchinox znajdziemy szereg pudełek w różnych rozmiarach, również takie z przezroczystym okienkiem, do wnętrza których możemy zajrzeć bez konieczności wyjmowania ich z szafy. Poza tym mamy możliwość wyboru między opakowaniami z przykryciem lub bez, podwieszanymi oraz pokrowcami. Dzięki szerokiemu asortymentowi organizerów w łatwy sposób możemy uporządkować zarówno duże garderoby, jak i niewielkie szafy.

Dodatkowe zalety

Dzięki odpowiednio zagospodarowanej przestrzeni w szafie czy garderobie, ubrania nie gniotą się i nie musimy ich ponownie prasować tuż przed założeniem. Dodatkowo przechowywanie ubrań w zamkniętych opakowaniach przedłuża ich żywotność – nie blakną, nie mechacą się i dłużej zachowują świeżość. Stroje, których nie używamy na co dzień, wymagające przechowywania na wieszakach (np. suknie wizytowe czy garnitury) umieszczone w pojedynczych pokrowcach – Nie będą się niszczyć poprzez ciągłe pocieranie o pozostałe części garderoby – dodaje Find The Sense.

Do zapamiętania

Zanim przystąpimy do porządkowania swoich szaf i pakowania odzieży w wybrane organizery pamiętajmy o tym, że ubrania powinny być wyprane, uprasowane i dokładnie poskładane. Najlepiej układać je w miarę ciasno żeby przy wyjmowaniu pojemników nie przesuwały się i nie gniotły. Do pudełek, w których zmierzamy przechowywać posezonowe stroje warto dodać również specjalne saszetki zapachowe. Dzięki nim będziemy mieć pewność, że po dłuższym czasie ubrania zachowają piękny zapach.