JAK ZADBAĆ O PORZĄDEK W GARDEROBIE?

dodano:

Porady praktyczne

Szafa – korzystasz z niej codziennie, zwykle w pośpiechu, z niecierpliwością. Nic dziwnego, że bardzo szybko pojawia się w niej nieporządek. Najczęściej stawiane sobie w porannych godzinach pytanie „W co się ubrać?” jest skutkiem chaosu organizacyjnego w garderobie. Jak utrzymać porządek w szafie? Rozwiązanie proponuje stylistka Marta Górecka z Find The Sense. Ekspertka przejrzała dziesiątki szaf kobiet w różnym wieku.

Sposoby na porządek w szafie – praktyczne pudełka

Najważniejsze jest to, by zawartość szafy była posegregowana. To prosta rada, ale bez odpowiednich akcesoriów do garderoby niełatwo wprowadzić ją w życie. Doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z organizerów. Eleganckie pudełka z serii Miami, Florida i Jamajka od Kuchinox umożliwiają estetyczne przechowywanie ubrań i dodatków. Produkty dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach. Organizery pozwalają utrzymać porządek i umożliwiają łatwe komponowanie zestawów. Korzystając z nich możesz ograniczyć kupowanie tego, co znajduje się już w Twojej garderobie, ale ze względu na bałagan pozostaje niezauważone. Osobne opakowania na nakrycia głowy, bieliznę czy obuwie ułatwią tworzenie modnych stylizacji. Podczas porządkowania szafy nie można zapomnieć o drobnych dodatkach – paskach, biżuterii czy rajstopach. Dzięki odpowiedniej organizacji w szafie Twoje stylizacje będą różnorodne, a komfort porannych przygotowań wprowadzi Cię w doskonały nastrój. – Dobrze dobrany organizer powinien dawać możliwość przechowywania ubrań w taki sposób, żeby były one widoczne i łatwo dostępne – mówi Marta Górecka.

Organizacja szafy – porządek w szafie dzięki organizerom Kuchninox

Wśród akcesoriów od Kuchinox znajdziesz szereg pudełek o różnych rozmiarach i formach. Dostępne są np. modele z przezroczystym okienkiem, do których wnętrza można zajrzeć bez konieczności ich otwierania. Poza tym masz możliwość wyboru między pudełkami z przykryciem lub bez, składanymi organizerami podwieszanymi oraz pokrowcami na ubranie. Wszystkie produkty z serii Miami, Florida i Jamajka utrzymane są w neutralnej kolorystyce, dzięki czemu pasują do każdego wnętrza. Dzięki szerokiemu asortymentowi w łatwy sposób uporządkujesz zarówno dużą garderobę, jak i niewielką szafę.

Dodatkowe zalety organizerów do garderoby

Umożliwienie segregacji ubrań to tylko jedna z zalet organizerów. Dzięki odpowiednio zagospodarowanej przestrzeni w szafie czy garderobie ubrania zachowują idealny wygląd bez konieczności ich prasowania. Dodatkowo przechowywanie koszulek czy spodni w zamkniętych pudełkach zapobiega blaknięciu ich koloru. Elementy garderoby, których nie używasz na co dzień, wymagające przechowywania na wieszakach (np. suknie wizytowe czy garnitury), warto umieścić w pojedynczych pokrowcach – Nie będą się niszczyć poprzez ciągłe pocieranie o pozostałe części garderoby – dodaje Marta Górecka z Find The Sense. Zanim przystąpisz do porządkowania szaf i pakowania odzieży w organizery, zadbaj o to, by ubrania były wyprane, wyprasowane i dokładnie poskładane. Najlepiej układać je w miarę ciasno, żeby przy wyjmowaniu pojemników nie przesuwały się i nie gniotły. Do pudełek, w których zmierzasz przechowywać stroje posezonowe, warto dodać zapachowe saszetki. Dzięki nim zyskasz pewność, że po dłuższym czasie ubrania zachowają piękny zapach.

Porządek w ubraniach bez szafy

Najlepszym miejscem do przechowywania ubrań jest oczywiście duża szafa lub osobne pomieszczenie pełniące funkcję garderoby. Może się jednak zdarzyć, że zagospodarowanie dużej przestrzeni nie jest możliwe. Utrudnieniami mogą być mały metraż mieszkania czy ograniczony budżet. W takich przypadkach warto zdecydować się na praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie, jakim jest garderoba stojąca. Dostępne w ofercie Kuchinox stojaki i stelaże są trwałe i wygodne w użytkowaniu. Dzięki nim zmieścisz wszystkie swoje ubrania nawet w bardzo małym pomieszczeniu. Eleganckie, minimalistyczne konstrukcje będą ponadto znakomitym uzupełnieniem nowoczesnych aranżacji loftowych bądź industrialnych. Więcej o proponowanych przez nas rozwiązaniach piszemy w artykule Co zamiast szafy? Praktyczne pomysły na przechowywanie.
udostępnij Facebook Twitter Linked In
oceń artykuł