Komory gospodarcze - charakterystyka i zastosowanie

dodano:

Porady praktyczne

Zlewy gospodarcze wyglądem przypominają zwykłe zlewy kuchenne, jednak zazwyczaj są od nich większe i głębsze. Jak jest charakterystyka komór gospodarczych i do czego są wykorzystywane? Zapraszamy do przeczytania wpisu.

Jak wyglądają i z jakich materiałów są wykonywane zlewy gospodarcze?

Zlewozmywaki gospodarcze występują również pod nazwami zlew techniczny, zlew przemysłowy czy komora gospodarcza. Ze względów praktycznych najczęściej mają kwadratowy i prostokątny kształt i większą głębokość, niż zlewy kuchenne. Komory gospodarcze dostępne w ofercie firmy Kuchinox mają 21 cm głębokości. Występują również komory o głębokości przekraczającej 30 cm. Ze względu na sposób montażu zlewy gospodarcze możemy podzielić na dwa typy – podwieszane i wpuszczane.

Do produkcji zlewozmywaków gospodarczych wykorzystywane są takie materiały, jak stal nierdzewna, stal emaliowana, a także tworzywa sztuczne, np. polipropylen. Największy odsetek zlewów gospodarczych dostępnych na rynku stanowią komory wykonane ze stali nierdzewnej – są one trwałe, lekkie, odporne na działanie kwasów i zasad. Mają uniwersalne zastosowanie i choć kojarzą się głównie z gastronomią, można je spotkać w wielu innych miejscach. Komory gospodarcze z polipropylenu są lżejsze od tych wykonanych ze stali. Podobnie jak te pierwsze, cechuje je wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne, chemiczne, jak również wysokie i niskie temperatury. Nie jest w stanie ich uszkodzić mróz ani wrzątek.

Gdzie wykorzystywane są komory gospodarcze?

Komory gospodarcze wykorzystywane są we wszelkiego rodzaju pomieszczeniach gospodarczych, w zakładach usługowych, produkcyjnych czy przemysłowych. Można je spotkać np. w pralniach, kuchniach, warsztatach, garażach, kotłowniach fabrykach i wielu innych miejscach. Komory plastikowe Kuchinox doskonale nadają się dla małej gastronomii. To samo dotyczy komór stalowych. Oba produkty mogą być stosowane w kontakcie z żywnością, także na działkach i w garażach, ponieważ są odporne na warunki środowiskowe. Zlewy polipropylenowe Kuchinox mają miejsce do zamontowania baterii sztorcowej lub dozownika na płyn. W zlewach gospodarczych można zrobić pranie, umyć naczynia, wyczyścić narzędzia. W zależności od przeznaczenia należy wybrać zlew wykonany z odpowiedniego materiału. Jeśli nie masz pewności, jaki zlew gospodarczy będzie najlepszy dla Twojej działalności, skontaktuj się ze specjalistami z firmy Kuchinox.

udostępnij Facebook Twitter Linked In
oceń artykuł