Love Loft II we do…

dodano:

Porady aranżacyjne

Styl loftowy cieszy się stale rosnącą popularnością. Słynie z minimalistycznego designu połączonego z surowym charakterem wnętrz. Inspiracją dla tego kierunku są poprzemysłowe fabryki, w których w latach 50. XX wieku mieszkała nowojorska bohema. Z pozoru nieprzyjazne miejsca szybko zaadaptowano na lokale mieszkalne i pracownie artystyczne. Ich cechami charakterystycznymi były między innymi duże okna, otwarta przestrzeń i surowy klimat, który podkreślały wykończenia z cegły i betonu. Stało się to punktem wyjścia dla jednego z najmodniejszych kierunków aranżacji wnętrz.

Czym charakteryzuje się styl loftowy?

Styl loftowy dawniej dostępny był tylko mieszkańcom starych kamienic i obiektów poprzemysłowych. Obecnie z powodzeniem stosuje się go w nowoczesnych apartamentach czy nieszablonowych projektach domów jednorodzinnych. Do najczęściej wykorzystywanych elementów stylu loftowego należą:

  • Wyeksponowane cegły na ścianach – warto zastosować ten materiał na jednej ścianie, by uniknąć efektu przytłoczenia. Cegłę można umieścić także wokół kominka, za telewizorem lub nad blatem w kuchni.
  • Szare, betonowe ściany – w celu uzyskania industrialnej faktury można wykorzystać betonowe płyty, tynk dekoracyjny lub farby z efektem betonu. Część osób decyduje się też na pozostawienie ścian w stanie surowym.
  • Stonowane kolory – głównie szary, biały, czarny, z dodatkami elementów z drewna, metalu, aluminium, miedzi, szkła.
  • Częściowo odsłonięta instalacja lub niezabudowane rury.
  • Minimalistyczne meble stworzone z drewna i metalu, takie jak garderoby stojące Kuchinox.

Garderoba w stylu loftowym

Parafrazując słowa przeboju The Beatles, możemy stwierdzić, że z racji naszych łódzkich korzeni miłość do stylu industrialnego mamy we krwi. Dowodem na to jest nowa garderoba wolnostojąca Loft II. Doskonale sprawdzi się ona nawet w małych mieszkaniach czy pokojach. Idealnie dopełni industrialny wystrój wnętrza. Tego rodzaju element będzie też stanowił ciekawy kontrapunkt w tradycyjnej przestrzeni.

Czarna, industrialna garderoba marki Kuchinox jest odpowiedzią na oczekiwania i potrzeby współczesnych klientów. Wykonana została z poszanowaniem industrialnych idei – z metalu w całości malowanego proszkowo na kolor czarny. Konstrukcja składa się z drążka oraz półki.

Drążek służy do powieszenia ubrań i charakteryzuje się udźwigiem do 10 kg. Umożliwia on swobodne przechowywanie okryć wierzchnich, np. ciężkich płaszczy i kurtek, a także eleganckich ubrań bez ryzyka ich wygniecenia. Półka z kolei stanowi miejsce przechowywania butów, torebek czy plecaków. Znajduje się ona w dolnej części konstrukcji, a jej udźwig to aż 20 kg.

Garderoba Loft II wyróżnia się oryginalnym, minimalistycznym wzornictwem, które doskonale wpisuje się w styl industrialny. Produkt zachwyca designem i niezwykłą funkcjonalnością. Czarna garderoba wolnostojąca marki Kuchinox to prawdziwe dzieło sztuki użytkowej, utrzymane w klimacie loftowym.

Jak zaaranżować loftową garderobę wolnostojącą?

Produkt świetnie sprawdzi się jako garderoba loftowa do różnych pomieszczeń w stylu industrialnym. Z powodzeniem można ustawić go w przedpokoju, salonie czy sypialni. Wolnostojący model jest mobilny, co pozwala na przestawienie go w dowolne miejsce. Można więc łatwo zorganizować przestrzeń odpowiadającą aktualnym potrzebom.

Garderoba Loft II znakomicie będzie prezentowała się także w biurze utrzymanym w stylu industrialnym. Można ją też wykorzystać jako funkcjonalny dodatek podczas sesji zdjęciowych. Nie tylko spełni swoją praktyczną rolę, ale też może stanowić ciekawy element scenografii. Studia fotograficzne bardzo często urządzone są właśnie w minimalistycznym stylu loftowym.

Garderoba wolnostojąca loftowa przydaje się także wówczas, gdy do dyspozycji jest niewielka ilość miejsca. Z powodzeniem może być wykorzystywana na przykład przez osoby, które wynajmują mieszkania lub pokoje. Więcej na ten temat dowiesz się z artykułu Garderoba przenośna – elementy, wskazówki i inspiracje.

udostępnij Facebook Twitter Linked In
oceń artykuł