Mała komora w zlewozmywaku 1,5-komorowym – przydatne i pomysłowe zastosowania

dodano:

Porady praktyczne

Wybierając zlewozmywak do kuchni, należy zwrócić uwagę na wiele czynników. Element powinien nie tylko ładnie wyglądać i pasować do aranżacji, ale przede wszystkim być praktyczny, łatwy w czyszczeniu i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Bardzo ważna jest liczba komór – wpływa ona na funkcjonalność zlewu. Do wyboru są modele jedno-, dwu- i 1,5-komorowe. Każdy wariant ma swoje wady i zalety. W artykule skupiamy się na modelach z komorą pomocniczą. Do czego służy mała komora w zlewozmywaku 1,5-komorowym? Sprawdź, jakie mogą być jej zastosowania! 

Ile komór powinien mieć zlew? Przegląd najpopularniejszych rozwiązań 

Zlew jednokomorowy to propozycja dla osób, które często jadają poza domem. Jedna komora pozwala na umycie niewielkiej liczby naczyń czy opłukanie żywności. Sprawdza się też, gdy kuchnia wyposażona jest w zmywarkę. Co ważne, umożliwia zachowanie cennego miejsca na blacie. Zlewozmywak dwukomorowy polecany jest z kolei osobom, które spędzają w kuchni dużo czasu. Dwie komory mogą okazać się niezbędne także w mieszkaniach, w których naczynia zmywa się ręcznie.

Potrzebujesz dodatkowego miejsca na zmywanie, ale zlewozmywaki dwukomorowe nie pasują do Twojej kuchni? Możesz zdecydować się na kompromis i zapoznać się z ofertą modeli półtorakomorowych. Składają się one z jednej dużej, standardowej komory i drugiej – mniejszej. Tego typu produkty wyglądają subtelnie i są bardzo praktyczne. Tzw. półkomora jest wąska, dzięki czemu można zachować dużo miejsca na blacie. 

Do czego służy mała komora w zlewozmywaku?

Mała komora w zlewozmywaku półtorakomorowym zapewnia szereg dodatkowych możliwości podczas zmywania i gotowania. Do najczęściej wykorzystywanych należą:

  • Mycie warzyw i owoców

Dodatkowa komora w zlewozmywaku 1,5-komorowym pozwala przede wszystkim na wygodne mycie warzyw i owoców. Ze względu na jej niewielki rozmiar nie trzeba stosować w tym celu sitka. 

  • Rozmrażanie żywności

Komora pomocnicza idealnie nadaje się do rozmrażania żywności. Dzięki odpływowi woda od razu jest odprowadzana, a proces rozmrażania staje się higieniczny. Rozmrażana żywność nie zajmuje głównej komory, w której można na bieżąco myć naczynia. Aby przyspieszyć rozmrażanie produktu, wystarczy umieścić go w półkomorze wypełnionej ciepłą wodą.

  • Namaczanie sztućców i naczyń

Wypełnienie półkomory wodą i umieszczenie w niej przedmiotów to doskonały sposób na pozbycie się intensywnych zabrudzeń. Dodatkowa komora umożliwia jednoczesne namaczanie np. sztućców i mycie talerzy czy kubków, które nie wymagają wcześniejszego namaczania. 

  • Odcedzanie żywności

Dzięki odpływowi mała komora doskonale nadaje się do odsączania wody zaraz po umyciu czy ugotowaniu produktów spożywczych. W komorze można dodatkowo zamocować durszlak, na którym wystudzisz żywność przed przyrządzeniem posiłku.

  • Odkładanie akcesoriów czyszczących

Mała komora w zlewozmywaku 1,5-komorowym to idealne miejsce do odkładania gąbek, ścierek czy szczotek. Rozwiązanie doskonale sprawdza się podczas krótkiej przerwy w myciu naczyń. Gąbkę można od razu przepłukać bieżącą wodą i pozostawić do wyschnięcia. 

Zlewozmywaki 1,5-komorowe w ofercie Kuchinox 

W naszym asortymencie znajdziesz wysokiej jakości zlewozmywaki 1,5-komorowe stalowe z serii Junak. To uniwersalne produkty, które pasują do niemal każdej kuchni i doskonale prezentują się nawet po długim czasie ich użytkowania. Powierzchnia zlewów jest odporna na zarysowania i działanie wysokich temperatur. Oferta obejmuje warianty z półociekaczem i bez ociekacza. Modele bez ociekacza najlepiej sprawdzają się w niewielkich kuchniach wyposażonych w zmywarkę, z kolei zlewozmywaki stalowe z półociekaczem spełnią oczekiwania osób potrzebujących dodatkowej przestrzeni na suszenie naczyń. Do zlewu 1,5-komorowego polecamy dobrać baterię z długą, wyciąganą wylewką, pozwalającą na wygodne mycie naczyń i napełnianie komór wodą. Więcej na temat wyboru zlewu przeczytasz w artykule Zlew jednokomorowy czy dwukomorowy – co i jak wybrać?

udostępnij Facebook Twitter Linked In
oceń artykuł