Mosiężne baterie łazienkowe – jaką wybrać i utrzymać w dobrym stanie

dodano:

Porady praktyczne

Baterie łazienkowe z mosiężnym wykończeniem, choć przywodzą na myśl powojenny mid-century modern, wciąż cieszą się zainteresowaniem klientów. Inwestorzy doceniają je za wyrazisty design, inspirowany estetyką retro, i wiele innych właściwości. Mosiądz chętnie wykorzystywano w aranżacjach mieszkań z lat 50. ubiegłego wieku. Dziś elementy w odcieniu tego surowca najczęściej zauważyć można w łazienkach. Jak dbać o armaturę z mosiężnym wykończeniem, aby jak najdłużej utrzymać ją w dobrym stanie? I co lepsze – stal nierdzewna czy mosiądz? 

Mosiężne baterie łazienkowe a baterie w odcieniu mosiądz antyczny – charakterystyka produktów

Mosiądz to wytrzymały materiał, który można łatwo obrabiać, dlatego bardzo chętnie wykorzystywany jest podczas produkcji armatury łazienkowej oraz różnego rodzaju rur. Stanowi stop miedzi i cynku. Ma pomarańczowy odcień, a wykonane z niego elementy są zwykle polerowane na wysoki połysk i powlekane kolorem. Ze względu na oryginalny design surowca z czasem zaczęto wykorzystywać jego odcień w przypadku wykańczania armatury wykonanej z innych materiałów. Elementy utrzymane w kolorze mosiądz antyczny podkreślają niecodzienny wygląd pomieszczeń. Aby poznać wskazówki dotyczące wyboru baterii łazienkowej, przeczytaj tekst Jak dobrać kolor baterii do stylu łazienki? Sprawdzone wskazówki.

Co lepsze – stal nierdzewna czy mosiądz?

Choć mosiężna armatura zachwyca unikalnym stylem to część inwestorów wciąż zastanawia co lepsze – stal nierdzewna czy mosiądz? A także który z materiałów jest bardziej wytrzymały? Stal nierdzewna jest surowcem odpornym na działanie kwasów. Nie ulega korozji i nie uwalnia szkodliwych substancji. Jest więc korzystna dla zachowania zarówno higieny, jak i zdrowia. Dbanie o baterie ze stali nierdzewnej jest bardzo łatwe – wystarczą regularne mycie delikatnymi preparatami i polerowanie. Armatura ze stali zachowa swój kolor, idealną czystość i naturalny blask przez długi czas.

Mosiądz to materiał nieco bardziej wymagający od stali nierdzewnej. Głównie ze względu na fakt, że – w przeciwieństwie do elementów stalowych – jest pokrywany dodatkową powłoką. Nieprawidłowa eksploatacja i brak regularnej pielęgnacji mogą spowodować jej uszkodzenie. Co ważne, oba materiały są bezpieczne dla zdrowia, dlatego można swobodnie wykorzystywać je w elementach wyposażenia mieszkań.

Na produkty stalowe warto zdecydować się w przypadku nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz, w których liczą się głównie funkcjonalność i wygoda. Armatura w kolorze mosiądzu sprawdzi się idealnie, jeśli chcesz wprowadzić do swojego domu ciepły, rustykalny klimat lub klasyczną elegancję.

Jak czyścić baterie z mosiądzu, czyli pielęgnacja armatury

Aby baterie wykonane z mosiądzu jak najdłużej zachowały idealny stan, należy odpowiednio o nie dbać. Kluczowe jest regularne czyszczenie ich powierzchni z użyciem środków przeznaczonych do elementów mosiężnych. Wystarczy nanieść preparat na powierzchnię baterii, korzystając z miękkiej ściereczki. Niezależnie od tego, jaki środek wybierzemy, trzeba pamiętać o dokładnym opłukaniu i osuszeniu wyczyszczonej armatury. Standardowe zabrudzenia, jak np. plamy z tłuszczu, można usunąć, używając niewielkiej ilości płynu do mycia naczyń.

Baterie łazienkowe – mosiądz antyczny z oferty Kuchinox

W ofercie Kuchinox, w kategorii baterie łazienkowe, dostępna jest zarówno armatura wykonana z mosiądzu, jak i wykończona kolorem mosiądz antyczny. Produkty wyróżniają się nie tylko ze względu na kolorystykę, ale też konstrukcję. Baterie utrzymane w odcieniu mosiądz antyczny to modele dwupokrętłowe, z osobnymi uchwytami do wody ciepłej i zimnej. Takie rozwiązanie przywodzi na myśl dawne lata i może podkreślić we wnętrzu unikalny styl retro. Kuchinox stosuje mosiężne wykończenie w przypadku baterii umywalkowych, wannowych, natryskowych oraz bidetowych. W ofercie marki dostępne są zarówno modele stojące, jak i ścienne. Dzięki temu można z łatwością wybrać armaturę pasującą do konkretnego pomieszczenia i odpowiadającą na potrzeby domowników.

Szczególne zainteresowanie zyskał model wykonany z mosiądzu – Stilo – bateria umywalkowa ścienna z ruchomą wylewką. Wyposażony jest on w wytrzymałą głowicę oraz korek automatyczny, a wykończony został z zastosowaniem odcienia mosiądz antyczny. W procesie produkcji bateria jest poddawana szczotkowaniu, które nadaje jej rustykalny charakter, a następnie powlekana kolorem, suszona i lakierowana. Baterie z mosiądzu od Kuchinox objęte są 5-letnią gwarancją producenta. Ich solidne wykonanie, łatwy montaż i tradycyjna estetyka doceniane są przez wielu inwestorów.

udostępnij Facebook Twitter Linked In
oceń artykuł