Sposoby montażu zlewozmywaków

dodano:

Porady praktyczne

Zlewozmywaki kuchenne różnią się nie tylko kolorem, kształtem czy materiałem, z jakiego zostały wykonane, ale również sposobem montażu. To ostatnia kwestia jest całkiem istotna, a zależy przede wszystkim od specyfiki zastosowanego blatu roboczego. Właściwie już na etapie planowania kuchni powinniśmy ustalić, jaki będzie montaż zlewozmywaka. Najczęściej wybierane są przede wszystkim zlewozmywaki nakładane oraz wpuszczane. Czym się różnią i jakie są główne zalety tych rozwiązań?

Specyfika zlewozmywaków wpuszczanych w blat

Zlewozmywaki wpuszczane to bardzo często wybierane rozwiązanie, gdyż zapewniają bardzo dobre efekty wizualne, a jednocześnie pozwalają na łatwe utrzymanie powierzchni roboczej w czystości. Krawędź zlewozmywaka powinna być idealnie zrównana z blatem. Sam montaż nie jest długi czy nazbyt skomplikowany, jednak wymaga pewnych umiejętności, więc warto skorzystać z fachowej pomocy. Jednocześnie jest to bardzo eleganckie i trwałe rozwiązanie, ale zabudowy kuchennej nie zmieniamy zbyt często, więc zdecydowanie warto wybrać zlewozmywak wpuszczany.

Te modele dostępne są w wersjach jednokomorowych, półtora oraz dwukomorowych. Najczęściej wybierane są oczywiście funkcjonalne modele jedna komora z ociekaczem.

Specyfika zlewozmywaków nakładane

Zlewozmywaki nakładane to kolejny bardzo chętnie wybierany model. Są idealnym wyborem dla osób, które cenią sobie rozwiązania praktyczne, a jednocześnie przystępne cenowo. Tradycyjne zlewozmywaki nakładane sprawdzają się w różnych kuchniach. Wyróżnia je przede wszystkim dość łatwy montaż. Nakładane są od góry i opierają się na szafce kuchennej. Za sprawą szerokich krawędzi stabilnie utrzymują się na miejscu. Bez problemu można je dopasować do rozmiarów szafek.

Ze względu na wystające krawędzie zlewozmywaka sprawiają, że trzeba zwrócić uwagę na dokładne oczyszczanie tych miejsc, gdyż często gromadzą się w nich zabrudzenia i okruchy. Warto więc pomyśleć o odpowiednim uszczelnieniu, które nie tylko zabezpieczy przed zabrudzeniami, ale i przeciekaniem wody, zapewniając przy tym dodatkową stabilizację dla zlewozmywaka.

udostępnij Facebook Twitter Linked In
oceń artykuł