Szyldy do drzwi – czym są i jak dobierać?

dodano:

Porady praktyczne

Szyld do drzwi jest elementem okucia, który sprawia, że cała konstrukcja klamki wygląda bardziej estetycznie. Co więcej, dzięki tej części lepiej zabezpieczone są również zamek i wkładka. Wybierając szyld do drzwi wewnętrznych oraz zewnętrznych, warto zwrócić uwagę na specjalne parametry produktów, m.in. materiał wykonania, wymiary, wykończenie oraz przeznaczenie.

Jak dobrać szyld do drzwi – długi czy dzielony?

Wybór szyldu do drzwi długiego bądź dzielonego (krótkiego) zależny jest od indywidualnych preferencji kupującego. Oba rozwiązania można stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Niemniej w drzwiach wejściowych znacznie częściej widuje się klamki na szyldzie długim. Z kolei wykorzystanie szyldu dzielonego bądź dłuższego w drzwiach do pokoju, kuchni czy łazienki to kwestia głównie estetyczna.

Marka Kuchinox oferuje oba rodzaje szyldów i – co więcej – dostępne są one w różnych kształtach: prostokąt, kwadrat, okrąg. Dzięki temu użytkownik zyskuje dużą swobodę aranżacji. Może dostosować ten element drzwi zarówno do pomieszczeń utrzymanych w klasycznym stylu, jak i do tych minimalistycznych. Oferujemy szyldy do drzwi w kolorach: satyna, patyna, chrom, szara stal czy czerń, o powierzchni błyszczącej lub matowej.

Przy wyborze szyldu warto również zwrócić uwagę na wymiary. Zawsze powinny być podane wysokość, szerokość, głębokość rozety oraz rozstaw otworów montażowych. Dzięki temu można dokładnie zmierzyć odległości i idealnie dopasować szyld oraz klamkę do zamka oraz otworów w drzwiach. Co więcej, należy również wziąć pod uwagę przeznaczenie szyldu. Produkty marki Kuchinox przeznaczone na zewnątrz pasują do drzwi o grubości 38–70 mm lub, w przypadku modeli bramowych, 38–45 mm. Z kolei te przeznaczone do wewnątrz, np. szyld kwadratowy, pasują do drzwi o grubości 38–45 mm.

Rodzaje szyldów do drzwi – otwory

Otwory w szyldach świadczą o tym, do jakich drzwi nadają się konkretne produkty. Zwykle wyróżnia się modele:

  • bez przebicia
  • z otworem na klucz
  • z przebiciem na wkładkę bębenkową
  • z pokrętłem.

Szyldy bez przebicia nadają się wyłącznie do drzwi wewnętrznych, do pomieszczeń, które nigdy nie będą wymagały ograniczenia wejścia. Szyldy z otworami na klucz to dobre rozwiązania do pokojów, do których chce się ograniczyć wstęp innym domownikom bądź użytkownikom wspólnej przestrzeni.

Z kolei szyldy z przebiciem na wkładkę bębenkową to rozwiązania stosowane zwykle w drzwiach wejściowych do mieszkania bądź wynajmowanego pokoju. Dostępne są również szyldy do drzwi z pokrętłem, które zwykle stosuje się w łazienkach i toaletach.

Klamka z zamkiem

Szyldy z klamkami do drzwi zewnętrznych i wewnętrznych

Szyldy i klamki można kupować osobno. Jednak znacznie popularniejsze jest kupowanie szyldów z klamkami. W naszym sklepie można nabyć zarówno klamki na szyldzie dzielonym, jak i długim. Oferujemy formy subtelne, a także bogate w zdobienia o rozmaitym wykończeniu. Nasze klamki i szyldy wykonywane są ze stali, aluminium bądź znalu. Produkty przeznaczone do drzwi zewnętrznych charakteryzują się wysoką odpornością na działanie czynników atmosferycznych, a także uszkodzenia mechaniczne.

Konkretne modele do drzwi zewnętrznych pokryte są specjalną, niewidzialną warstwą glinu. Dzięki temu szyldy i klamki są jeszcze odporniejsze na różnego rodzaju awarie wynikłe z powodu bardzo niskich lub wysokich temperatur, a także obfite opady deszczu, śniegu czy gradu. Poza standardowymi rozwiązaniami do drzwi zewnętrznych oraz wewnętrznych można nabyć także klamki bramowe oraz gałki.

Wybierając szyldy do drzwi, od razu najlepiej zdecydować się na produkty z klamkami, zamiast później dobierać poszczególne elementy. To rozwiązania, w przypadku których wszystkie części są do siebie doskonale dopasowane – zarówno pod względem wizualnym, jak i mechanicznym. Z kolei dobierając osobno szyldy i klamki, ze względu na możliwość swobodnej aranżacji czy z powodu wymiany jednej z części, warto zwrócić uwagę na spójną stylistykę z pozostałymi detalami, a także drzwiami. Osoby ceniące większą funkcjonalność mogą rozważyć zakup szyldów z otworem na klucz bądź pokrętłem, które zapewniają poczucie prywatności.

udostępnij Facebook Twitter Linked In
oceń artykuł