W co wyposażyć łazienkę? Niezbędna armatura i akcesoria

dodano:

Porady praktyczne

Planowanie wystroju łazienki to przyjemność, ale też duże wyzwanie. W ofercie Kuchinox dostępnych jest wiele akcesoriów łazienkowych. Często trudno zdecydować, co wybrać. Dlatego dobrze jest mieć listę niezbędnych produktów, w które trzeba wyposażyć wnętrze. Zastanawiasz się, co powinno znaleźć się w łazience, aby była funkcjonalna i estetyczna? Podpowiadamy!

Jaka armatura do łazienki?

Na etapie projektowania łazienki konieczne jest określenie, jakie elementy wyposażenia się w niej znajdą. W zależności od potrzeb można zdecydować się na prysznic lub wannę. W dużych pomieszczeniach często stosowane są oba rozwiązania. Warto także zastanowić się, czy łazienka będzie pełniła funkcję toalety, czy będą to oddzielne pomieszczenia. Jednym z podstawowych elementów jej wyposażenia zawsze jest umywalka. Na rynku dostępne są modele nablatowe, wiszące czy stojące. Ponadto dużą popularnością cieszą się bidety i pisuary. Wszystkie wymienione produkty należy skompletować z odpowiednimi bateriami łazienkowymi.

Wybierając armaturę, warto kierować się kilkoma kryteriami. Po pierwsze, jeśli łazienka ma być wyposażona w więcej niż jedną baterię, najlepiej szukać serii produktów. Umożliwi to zakup armatury, która będzie zarówno funkcjonalna, jak i estetyczna. Można wybierać spośród baterii łazienkowych w różnych stylach, między innymi nowoczesnym lub retro. W ofercie Kuchinox dostępna jest popularna armatura chromowana, a także w kolorze złotym, białym czy czarnym. Warto rozważyć zainstalowanie baterii z dodatkowymi funkcjami. Dotyczy to przede wszystkim armatury prysznicowej.

Wyposażenie do łazienki – akcesoria

Poza podstawowym wyposażeniem w każdej łazience niezbędne są dodatki. Zwiększają one funkcjonalność pomieszczenia i podkreślają jego charakter. Jeśli zależy nam na konkretnym wystroju, warto zadbać o każdy szczegół. Odpowiednio dobrany produkt będzie stanowił ozdobę pomieszczenia, a jednocześnie zapewni wygodę podczas wykonywania codziennych czynności higienicznych.

W ofercie Kuchinox dostępne są różne modele dozowników na mydło. Znajdują się w niej też węże natryskowe i syfony, które także mają wpływ na wystrój łazienki. Syfony umywalkowe utrzymane są nie tylko w tradycyjnym białym kolorze – można zdecydować się na wykończenie typu chrom lub kolor czarny czy złoty. Podobnie jest w przypadku węży łazienkowych, które w ofercie Kuchinox dostępne są z wykończeniem typu chrom, mosiądz lub w kolorze czarnym. Jeśli szukasz więcej inspiracji na ten temat, przeczytaj artykuł Modna łazienka bez generalnego remontu. Jak to zrobić.

Wyposażenie do małej łazienki – jakie wybrać?

Projektując małą łazienkę, warto zastanowić się, jakie zastosować wyposażenie, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Wybierając umywalkę, toaletę i kabinę prysznicową, należy sprawdzić ich wymiary. Odpowiednio dobrane akcesoria, np. w jasnych kolorach, mogą optycznie powiększyć pomieszczenie.

W małej łazience doskonale sprawdzają się przedmioty odbijające światło. Można więc rozważyć zainstalowanie baterii łazienkowych w kolorze złotym. Istotnymi parametrami armatury są wysokość oraz długość wylewki. Dzięki dopasowaniu ich do wymiarów umywalki, można zapobiec rozchlapywaniu wody.

W małym wnętrzu dobrze jest ograniczyć liczbę akcesoriów dekoracyjnych do minimum. Warto także zadbać o przestrzeń do przechowywania. W ofercie Kuchinox dostępne są półki łazienkowe, które idealnie sprawdzą się w niewielkich łazienkach. Pod prysznicem i nad wanną można zainstalować warianty półokrągłe z otworami zapobiegającymi gromadzeniu się wody na półce. Ułatwi to zachowanie porządku w strefie kąpieli. Niewielkie modele doskonale nadają się do przechowywania kosmetyków. Niektóre półki wyposażone są w haczyki przeznaczone do zawieszenia np. ręcznika.

Jeśli planujesz remont lub wykończenie łazienki, przejrzyj ofertę Kuchinox. Nasi klienci mogą wybierać spośród wielu modeli armatury oraz akcesoriów łazienkowych. Dzięki temu urządzisz funkcjonalne i eleganckie wnętrze.

udostępnij Facebook Twitter Linked In
oceń artykuł
100% osób określiło artykuł jako pomocny