Wybieramy suszarkę do naczyń – co warto wiedzieć?

dodano:

Porady praktyczne

Suszarka do naczyń jest niezbędna w każdej kuchni. Może okazać się przydatna, nawet jeśli na co dzień korzystamy ze zmywarki. Niektóre naczynia, ze względu na materiał wykonania, wymagają mycia ręcznego. Bywa, że skorzystanie ze zlewozmywaka i osuszenie talerzy czy kubków jest więc koniecznością. Sprawdź, jaki model suszarki do naczyń warto wybrać.

Nowoczesna suszarka do naczyń

Nowoczesne suszarki do naczyń mogą być nie tylko funkcjonalne, ale też estetyczne. Doskonale wpisują się we współczesną stylistykę pomieszczeń. Ich rozmiar pozwala zazwyczaj na wygodne suszenie zarówno małych, jak i dużych naczyń. Bardzo przydatne są dołączone do suszarek pojemniki na sztućce. Można umieścić w nich nie tylko widelce czy noże, ale też obieraczkę do warzyw lub wyciskarkę do czosnku.

Większość produktów jest wyposażona w ociekacz – podstawkę, w której gromadzona jest spływająca z naczyń woda. Element można łatwo opróżnić, przechylając go i wylewając jego zawartość do zlewu. Ważne, aby ociekacz był wykonany z trwałego tworzywa. Wówczas zabezpieczy blat przed wilgocią.

Suszarki do naczyń ze stali nierdzewnej

Suszarka do naczyń, która nie rdzewieje, to ta wykonana ze stali chromowanej lub malowanej proszkowo. Stalowa konstrukcja jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu przez długi czas zachowuje idealny stan, nawet w przypadku jej częstego użytkowania. W ofercie Kuchinox dostępne są suszarki do naczyń chromowane oraz utrzymane w kolorach czarny mat, czarno-złoty czy czarny z odcieniem różowego złota. Pozwala to dopasować produkt do wystroju niemal każdej kuchni.

Chromowana suszarka to świetny wybór do tradycyjnej kuchni. Minimalistyczny model sprawdzi się także w nowoczesnym pomieszczeniu. Produkt można skompletować z innymi jasnymi elementami wyposażenia wnętrza, tworząc spójną aranżację. Z kolei umieszczenie chromowanej suszarki do naczyń na ciemnej powierzchni pozwoli uzyskać efekt kontrastu.

Czarna suszarka z elementami w kolorze złota doskonale pasuje do kuchni w stylu glamour. Sprawdzi się też w pomieszczeniu klasycznym, minimalistycznym lub loftowym. Można skompletować ją z nowoczesną armaturą utrzymaną w podobnych barwach.

Jak usunąć kamień z suszarki do naczyń?

Aby produkt zachował idealny wygląd, należy pamiętać o jego czyszczeniu. Jeśli na powierzchni suszarki pojawi się kamień, wystarczy przetrzeć jej powierzchnię gąbką nasączoną roztworem wody i octu (w proporcji 1:1). Podczas użytkowania suszarki istotne jest też regularne opróżnianie ociekacza. Zapobiegnie to powstawaniu nieestetycznych osadów.

Suszarka na zlewozmywak, blat czy do montażu w szafce?

Wszystkie modele suszarek do naczyń od Kuchinox są lekkie. Dzięki temu można je wygodnie przenosić. Decydując się na zakup konkretnego produktu, warto jednak zastanowić się, gdzie element będzie użytkowany najczęściej. Doskonałym rozwiązaniem jest suszarka do naczyń na zlew, którą umieszcza się bezpośrednio na ociekaczu zlewozmywaka. Korzystanie z niej zapobiega rozchlapywaniu wody podczas przenoszenia mokrych naczyń. Świetnie sprawdzi się w takim przypadku mała suszarka do naczyń. W ofercie Kuchinox dostępny jest niewielki model Bari, który można umieścić na większości ociekaczy.

Popularny jest montaż suszarki do naczyń w szafce kuchennej. To doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na zachowaniu cennej powierzchni roboczej na blacie. Warto jednak pamiętać, że wymaga ono dokładnego dopasowania rozmiaru produktu do wymiarów mebla.

Suszarka do naczyń – jaką wybrać?

W naszej ofercie dostępne są nowoczesne suszarki do naczyń różniące się pod względem designu i wielkości. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie modelu do indywidualnych potrzeb użytkownika. Produkty od Kuchinox są nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne. Ponadto suszarki można łatwo skompletować z nowoczesną armaturą oraz innymi akcesoriami kuchennymi. Więcej porad na temat elementów wyposażenia kuchni znajdziesz w artykule Jaką baterię i akcesoria wybrać do nowoczesnej kuchni?

udostępnij Facebook Twitter Linked In
oceń artykuł