Wybór armatury prysznicowej: chrom czy mosiądz

dodano:

Porady praktyczne

Kiedy już wybierzesz odpowiedni typ natrysku: standardową słuchawkę, kolumnę lub wielofunkcyjne panele natryskowe, przychodzi czas na decyzję, jak powinny być wykończone te elementy. W tym artykule skupimy się na dwóch typach wykończenia: chromie i mosiądzu. Przedstawiamy zalety obu rozwiązań i podpowiemy, na jakie kwestie zwracać uwagę przy wyborze armatury łazienkowej.

Elegancki i nowoczesny chrom

Najczęściej wybierana jest armatura łazienkowa wykonana ze stopu cynku i miedzi, który zapewnia długoletnią trwałość i odporność zarówno na najczęściej występujące w łazienkach substancje, a także uszkodzenia mechaniczne. Jednocześnie najpopularniejszym wykończeniem jest chrom. Powłoka chromowana zapewnia wyjątkowe właściwości antykorozyjne, chroni korpus przed ciągłym kontaktem z wilgocią, dodatkowo wpływa na trwałość elementów armatury. I co ważne, wykończenie chromowane prezentuje się niezwykle elegancko i nowocześnie, dlatego też doskonale pasuje do współczesnych aranżacji łazienek. W naszym sklepie można znaleźć szeroką gamę różnorodnych produktów z wykończeniem chromowanym, w tym wiele rodzajów natrysków prysznicowych.

Armatura wykończona w chromie polecana jest w szczególności do niewielkich łazienek, w których dąży się do optycznego powiększenia wnętrza.

Stylowe piękno mosiądzu

Naturalne wykończenie mosiężne najczęściej stosowane jest w celach dekoracyjnych. Mosiądz idealnie pasuje do łazienek utrzymanych w stylu klasycznym, retro czy vintage. Prezentuje się bardzo stylowo, dostojnie i ponadczasowo. Jest to element dekoracyjny, który z całą pewnością będzie zwracać na siebie uwagę. Taka armatura doskonale prezentuje się we wnętrzach, w których dominują odcienie brązu lub do wykończenia których zastosowano elementy wykonane z drewna.

Jak czyścić i pielęgnować armaturę wykończoną w chromie lub mosiądzu?

Aby armatura mosiężna lub chromowa długo zachowała swój pierwotny urok, powinna być czyszczona uważnie i z zastosowaniem odpowiednich środków. Najlepiej sięgnąć po detergenty, które dedykowane są konkretnemu rodzajowi armatury. Zbyt agresywne środki mogą uszkodzić zewnętrzną powłokę. Nie należy również stosować zbyt szorstkich gąbek, które mogą przyczynić się do powstawania odbarwień na powierzchni lub widocznych zarysowań.

udostępnij Facebook Twitter Linked In
oceń artykuł