Zlewozmywak okrągły, prostokątny czy kwadratowy – jaki kształt będzie najlepszy?

dodano:

Porady aranżacyjne

Wyposażenie kuchni wymaga od inwestorów znajomości nie tylko trendów aranżacyjnych, ale też praktycznych rozwiązań technologicznych. Warto zadbać o dobranie takich produktów, które będą jak największym wsparciem w codziennym życiu. Jest to szczególnie istotne w przypadku zlewozmywaka. Stanowi on w kuchniach centralne miejsce. Pozwala na wygodne mycie produktów spożywczych czy rozmrażanie ich, a także mycie naczyń i rąk. Jaki zlewozmywak będzie najlepszy do kuchni, w której rzadko się gotuje? Jaki kształt wybrać do przestronnego pomieszczenia, by zyskać komfortową przestrzeń do pracy? Który model sprawdzi się najlepiej w aneksie kuchennym? W naszym tekście podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając kształt zlewozmywaka.

Zlew okrągły czy prostokątny? A może kwadratowy?

Wybierając zlew, koncentrujemy się zwykle na wielu parametrach, takich jak wymiary, materiał wykonania, kolor czy liczba komór. Warto pamiętać, że na wygląd zlewu i dopasowanie go do aranżacji wnętrza wpływa również jego kształt. To, czy model będzie okrągły, prostokątny czy kwadratowy, decyduje o tym, jak będzie komponował się on z innymi elementami wyposażenia wnętrza. Kształt zlewozmywaka wpływa również na funkcjonalność kuchni.

Modele okrągłe świetnie nadają się do mycia talerzy, garnków i patelni – z racji owalnego kształtu tych naczyń. Zlewy prostokątne są najbardziej pojemne. Kwadratowe idealnie sprawdzają się z kolei w niewielkich kuchniach, w których liczy się każdy centymetr blatu roboczego. Jak widać, każdy kształt zlewu ma swoje zalety, dlatego wybór zależy od indywidualnych preferencji domowników i specyfiki pomieszczenia. Zlewozmywaki marki Kuchinox dostępne są w wielu wersjach, dlatego z łatwością wybierzesz spośród nich najlepszy model do swojej kuchni. 

Zlewozmywak okrągły

Zlewy okrągłe z oferty Kuchinox to modele jednokomorowe, które doskonale sprawdzają się w małych kuchniach. Są niewielkie, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca. Ze względu na swoją stylistykę pasują do wnętrz urządzonych tradycyjnie i rustykalnie. Szczególnie chętnie wybierane są do jasnych i przytulnych kuchni prowansalskich. Wprowadzają do nich ciepły klimat w duchu vintage. W ofercie Kuchinox znajduje się również okrągły zlew jednokomorowy z ociekaczem. Jego owalny kształt ma wiele zalet. Jedną z kluczowych jest fakt, że bardzo łatwo myje się w nim okrągłe naczynia. Inną, równie ważną, jest łatwa pielęgnacja ze względu na brak kantów, w których zwykle gromadzą się zabrudzenia.

Jak zamontować zlew okrągły?

Wiele osób zastanawia się, jak wyciąć otwór w blacie pod zlewozmywak okrągły. Wystarczy wykorzystać w tym celu wiertarkę, sznurek, ołówek i wyrzynarkę. Najpierw należy określić środek okręgu i wywiercić tam otwór. Następnie trzeba przeciągnąć przez niego sznurek, a na jego końcu przywiązać ołówek. Długość sznurka powinna odpowiadać promieniowi okręgu zlewozmywaka. Ołówkiem należy narysować okrąg, a następnie wyciąć go z zastosowaniem wyrzynarki. Gotowe! Jeśli jednak nie jesteś pewny, jak zamontować zlew, by właściwie spełniał swoje zadanie, zatrudnij do tego specjalistów. Ich doświadczenie pozwoli sprawnie i szybko umieścić produkt na właściwym miejscu i prawidłowo go podłączyć.

Duży czy mały zlew prostokątny?

Prostokątne zlewy z oferty Kuchinox cieszą się największym zainteresowaniem klientów. Mają największe gabaryty, dlatego idealnie sprawdzą się w przestronnych kuchniach. Mieszczą wiele naczyń i pozwalają wygodnie je myć. Zlewy prostokątne mogą mieć jedną, dwie lub półtorej komory. Modele prostokątne dwukomorowe, np. zlew Orion, są zdecydowanie najbardziej funkcjonalne. Podczas mycia naczyń umożliwiają swobodne korzystanie z drugiej komory. Dzięki dużym ociekaczom można suszyć na nich naczynia. Mniejsze modele bez ociekacza sprawdzą się z kolei w kuchniach o niewielkim metrażu.

Zlewozmywak kwadratowy

Zlewy kwadratowe, np. model Standard, pozwalają na zachowanie we wnętrzu cennej przestrzeni, dlatego świetnie sprawdzają się w małych pomieszczeniach. Modele w kształcie kwadratu mają z reguły jedną komorę. Dzięki kompaktowym rozmiarom zlewozmywaki kwadratowe chętnie wybierane są do kawalerek i aneksów kuchennych. Pozwalają wygodnie myć naczynia, a przy tym – za sprawą braku ociekacza – zajmują niewiele miejsca na blacie roboczym. Idealnie pasują do wnętrz utrzymanych w surowym, industrialnym stylu. 

Jak wybrać zlew do kuchni?

Aby wybrać zlewozmywak do kuchni, nie wystarczy kierować się trendami aranżacyjnymi. Bardzo ważne są specyfika konkretnego pomieszczenia oraz indywidualne potrzeby. Należy wziąć też pod uwagę funkcjonalność całego wnętrza. Do niewielkich kuchni oraz aneksów warto wybierać zlewy okrągłe lub kwadratowe, ponieważ mają one najmniejsze rozmiary. Jeśli dysponujesz przestronną kuchnią, najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem będzie montaż zlewozmywaka prostokątnego dwukomorowego z ociekaczem. Warto zwrócić uwagę na estetykę pomieszczenia, w którym znajdzie się zlew. Dopasowanie produktu do stylistyki kuchni oraz pozostałego wyposażenia zapewni spójny i harmonijny efekt.

Zlewozmywaki marki Kuchinox to praktyczne modele, dzięki którym codzienne korzystanie z kuchni staje się przyjemnością. Wysoka jakość ich wykonania gwarantuje nie tylko odporność produktów na temperaturę, przebarwienia lub zarysowania, ale też ich bardzo łatwą pielęgnację. Szeroki wybór sprawia, że każdy z łatwością może wybrać model, który w pełni odpowiada jego potrzebom. By dowiedzieć się więcej o wyborze zlewu do kuchni, warto przeczytać tekst Jak dobrać zlewozmywak do blatu? Praktyczne wskazówki.

udostępnij Facebook Twitter Linked In
oceń artykuł