5 rzeczy, które warto wiedzieć na temat głowicy do baterii

dodano:

Porady praktyczne

Podczas wyboru baterii łazienkowej lub kuchennej kluczowe są materiały wykonania, cena, design oraz ergonomiczne uchwyty. Niewiele osób zwraca uwagę na to, jaką wykorzystano w niej głowicę. Tymczasem to właśnie ona stanowi najważniejszy element wyposażenia baterii, odpowiadający za szereg funkcji. Głowica umożliwia regulowanie strumienia wody oraz oddzielanie wody ciepłej i zimnej czy mieszanie jej. Odpowiada także za utrzymanie szczelności armatury. Dodatkowo, dzięki swojej konstrukcji, pozwala na oszczędne korzystanie z wody, co bezpośrednio przekłada się na obniżenie wysokości rachunków.

Co należy wiedzieć na temat głowicy do baterii? Jak działa głowica ceramiczna? Na jaki rodzaj się zdecydować? O tym piszemy w naszym artykule.

Głowica do baterii odpowiada za trwałość armatury

Głowica do baterii to podstawowy element baterii łazienkowych i kuchennych. Jej zadaniem jest dostarczenie użytkownikowi strumienia wody o idealnej temperaturze i pożądanej intensywności. Głowica w dużym stopniu wpływa więc na komfort kąpieli i wykonywania innych czynności w strefie kąpielowej, natryskowej czy umywalkowej.

To od głowicy w znacznym stopniu zależą trwałość armatury i jakość jej działania. Im lepsza konstrukcja, tym wyższy komfort obsługi i większa trwałość. Dlatego warto decydować się wyłącznie na produkty renomowanych firm. Dzięki temu można zyskać pewność, że głowica wykonana jest w wysokiej jakości materiałów i będzie właściwie spełniać swoje zadania. Do takich firm należy Kuchinox. W ofercie marki znajdują się różne rodzaje głowic do baterii.

Kategorie i rodzaje głowic do baterii

Głowice można podzielić ze względu na ich przeznaczenie, czyli rodzaje baterii, w których się je wykorzystuje. W przypadku baterii jednouchwytowych stosuje się głowice mieszakowe, które odpowiadają za sprawne zmieszanie wody ciepłej i zimnej. Głowice w bateriach dwuuchwytowych umożliwiają uruchomienie przepływu wody o nasileniu uzależnionym od stopnia okręcenia kurków. Z kolei modele termostatyczne automatycznie mieszają ciepłą i zimną wodę aż do uzyskania temperatury ustawionej na pokrętle. Termostat eliminuje nagłe wahania temperatury, dlatego ten rodzaj głowic idealnie sprawdza się pod prysznicem.

Głowice można też podzielić ze względu na materiał ich wykonania. Zdecydowanie najlepszym rodzajem są głowice ceramiczne do baterii, dostępne w ofercie firmy Kuchinox. Zapewniają one doskonałą szczelność oraz są trwałe i bardzo funkcjonalne.

Głowica ceramiczna do baterii – z myślą o zachowaniu higieny

Głowice ceramiczne są szczególnie polecane ze względu na ich wysoką wytrzymałość i szczelność. Mają pierścienie ceramiczne o idealnie gładkiej powierzchni. Zapobiega to osadzaniu się na ich powierzchni szkodliwego kamienia. Dzięki temu produkty dłużej zachowują swoje właściwości.

Baterie z głowicami ceramicznymi są bardzo wygodne w użytkowaniu. Pozwalają szybko uzyskać pożądany strumień wody i dowolnie go regulować. Są też łatwe w konserwacji. Wszystko to sprawia, że dają pewność bezproblemowej i wieloletniej pracy. Przykładem wysokiej jakości głowicy ceramicznej jest model o średnicy 35 mm z oferty Kuchinox. To głowica do baterii mieszakowych, która podnosi funkcjonalność całej łazienki. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat baterii łazienkowych, przeczytaj artykuł Rodzaje i sposoby montażu baterii łazienkowych.

Głowica do baterii – rozmiary produktu są bardzo ważne

Kupując ceramiczną głowicę do baterii, koniecznie zwróć uwagę na jej rozmiar. Powinien być on dopasowany do konkretnego modelu baterii. To bardzo istotne. Wymiary wpływają nie tylko na siłę i objętość strumienia wody, ale też na możliwość zamontowania głowicy. Jeśli dobierzesz zbyt małą lub zbyt dużą średnicę, będziesz mieć kłopot z zainstalowaniem elementu w armaturze. Głowice ceramiczne Kuchinox mają zróżnicowane wymiary, dzięki czemu można wykorzystać je w przypadku większości baterii mieszakowych i pokrętłowych.

udostępnij Facebook Twitter Linked In
oceń artykuł