Bateria z wyciąganą, ruchomą lub elastyczną wylewką – zalety i wady rozwiązań

dodano:

Porady praktyczne

Armatura z nieruchomą wylewką należy do jednych z najtańszych rozwiązań na rynku. Trzeba się jednak liczyć z tym, że strumień wody nie dotrze do skrajnych obszarów zlewozmywaka, a mycie dużej liczby naczyń może być nieco skomplikowane. Wiele osób aktualnie decyduje się na zakup baterii z ruchomą wyciąganą lub elastyczną wylewką. Produkty te istotnie poprawiają komfort codziennej pracy w kuchni.

Bateria kuchenna z ruchomą wylewką – standard w niemal każdej kuchni

W większości współczesnych kuchni montuje się baterie z ruchomą wylewką. To standard nowoczesnych wnętrz. Tego rodzaju armatura przydaje się szczególnie w kuchniach z dwukomorowymi zlewozmywakami. Dzięki takim produktom swobodnie można zmieniać położenie wylewki, w zależności od tego, z której komory aktualnie się korzysta. Większość baterii kuchennych dostępnych w na stronie internetowej marki Kuchinox posiada ruchomą wylewkę. Armatura różni się wielkością, funkcjonalnością i designem. Szeroka gama produktów umożliwia dopasowanie ich do wielkości kuchni, zlewu oraz stylu kuchni.

Bateria kuchenna z elastyczną wylewką – wady i zalety

Baterie kuchenne ELZA z elastyczną wylewką to ciekawe rozwiązania na miarę kuchni XXI wieku. Ich główną zaletą jest możliwość skierowania strumienia wody w dowolnym kierunku. Standardowa armatura kuchenna charakteryzuje się zasięgiem wylewki 160–220 mm. Giętka wylewka w bateriach z serii ELZA wyróżnia się ponadprzeciętnym zasięgiem:

  • maks. 360 mm w bateriach sztorcowych (stojących)
  • maks. 440 mm w bateriach ściennych.

Dzięki takim parametrom komfortowo można myć wiele naczyń, ale też, wyginając wylewkę, napełniać wysokie naczynia, np. wazony. Stojąca bateria z elastyczną wylewką została dodatkowo wyposażona w dwa warianty strumienia – stały i deszczowy. Można je zmieniać poprzez obrót aeratora. Strumień deszczowy doskonale nadaje się do opłukiwania warzyw oraz owoców. Nasze baterie z elastyczną wylewką cieszą się dobrymi opiniami klientów. Są wykonane z mosiądzu, stali i silikonu. Zastosowanie tych materiałów sprawia, że armatura jest wyjątkowo trwała.

Wszystkie nasze baterie wyposażone zostały w głowice ceramiczne. Te, w odróżnieniu od uszczelkowych, wyróżniają się znacznie niższą awaryjnością i wysoką odpornością na kamień. Baterie kuchenne z serii ELZA zaprojektowaliśmy z myślą nie tylko o poprawie komfortu użytkowania. Armaturę wykonaliśmy według trendów nowoczesnego wzornictwa. Modele stojące dostępne są z wylewką w trzech kolorach: beżowym, szarym i czarnym. Dzięki temu produkty doskonale sprawdzą się przy zlewie stalowym oraz granitowym w przypadku różnych aranżacji wnętrz.

Bateria kuchenna

Opinie o baterii kuchennej z wyciąganą wylewką – to warto wiedzieć

Baterie kuchenne z wyciąganą wylewką to jeden z najefektowniejszych produktów tego typu na rynku. Oferują one jeszcze większe możliwości podczas pracy w kuchni niż bateria z elastyczną wylewką. Długi wąż zapewnia zasięg nawet 1350 mm. Dzięki temu strumień wody można skierować poza zlewozmywak, by napełnić wodą stojące na podłodze wiadro czy znajdujący się na drugim końcu blatu garnek.

Armatura z wyciąganą wylewką umożliwia dotarcie do każdego zakamarka zlewu, ułatwiając utrzymanie kuchni w czystości. Bateria zlewozmywakowa stojąca z wyciąganą wylewką ROSSO marki Kuchinox wyposażona została w słuchawkę z dwoma trybami. Silnie skoncentrowany strumień przyda się w zwalczaniu uporczywych zabrudzeń, a deszczowy – przy opłukiwaniu żywności.

Opinie o bateriach z wyciąganą wylewką marki Kuchinox są pochlebne ze względu na wyjątkową funkcjonalność i jakość wykonania produktów. Niemniej to, co dla jednych będzie zaletą, dla innych może stanowić wadę. Część użytkowników ceni dużą słuchawkę baterii ROSSO. Więcej o aranżacji wnętrz piszemy w artykule Jak wybrać zlew do małej kuchni? – praktyczne wskazówki.

Wadą baterii kuchennych z elastyczną wylewką oraz z wyciąganą wylewką może być również ich cena. To produkty nieco droższe od standardowych modeli. Wynika to ze złożoności konstrukcji, zastosowanych technologii i jakości wykonania. Niemniej to armatura, która działa bezawaryjnie przez wiele lat. Użytkownicy, którzy cenią wygodę podczas mycia naczyń i gotowania, powinni rozważyć zainwestowanie kilkudziesięciu złotych więcej.

udostępnij Facebook Twitter Linked In
oceń artykuł