Jakie cechy powinna mieć nowoczesna bateria kuchenna?

dodano:

Porady praktyczne

Bateria kuchenna to element armatury niezastąpiony w każdej kuchni. Choć pełni przede wszystkim funkcje użytkowe, może znacząco wpłynąć na aranżację pomieszczenia. W ofercie Kuchinox dostępne są modele różniące się zarówno pod względem funkcjonalności, jak i wyglądu. W naszym artykule podpowiadamy, jakie cechy powinna mieć nowoczesna bateria kuchenna.

Nowoczesna bateria kuchenna – design i styl

Tym, co wyróżnia nowoczesne baterie kuchenne, jest design. Dostępna w ofercie Kuchinox armatura ma różne kształty i kolory. Do wyboru są zarówno modele minimalistyczne, jak i mające efektowne wykończenie. Klienci chętnie decydują się na baterie jednouchwytowe stojące. Przepływ wody uruchamiany jest w ich przypadku za pomocą jednego, wygodnego w użytkowaniu uchwytu.

Ze względu na uniwersalność oraz trwałość często wybierane są baterie kuchenne chromowane. Spore zainteresowanie zyskały też nowoczesne baterie kuchenne czarne, białe i beżowe. Dzięki ich zastosowaniu można stworzyć wnętrze w stylu total look, czyli utrzymane np. w czerni czy bieli. Doskonałym rozwiązaniem będzie także zestawienie kontrastujących kolorów – skompletowanie ciemnej baterii z jasnym zlewem bądź białej baterii z czarnym dozownikiem.

Klienci szukający nietypowych rozwiązań mogą zdecydować się na armaturę w odcieniu złota czy różowego złota. W takiej kolorystyce utrzymane są baterie zlewozmywakowe z serii Shire z oferty Kuchinox. To doskonały wybór dla wymagających użytkowników, szukających eleganckich elementów wyposażenia wnętrza. Baterie Shire znakomicie prezentują się skompletowane ze zlewami z granitu.

Funkcjonalność – bateria kuchenna z wyciąganą wylewką

Baterie kuchenne powinny być nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne. Wymóg ten doskonale spełniają modele z wyciąganą wylewką. Do niedawna popularne były one głównie w profesjonalnych kuchniach. Dziś coraz częściej instalowane są także w domach. To wygodne rozwiązanie, zapewniające możliwość napełnienia wodą nawet dużego naczynia. Komfort wykonywania prac kuchennych podnoszą także baterie kuchenne z elastycznymi wylewkami. Wypływający z nich strumień wody można skierować w dowolne miejsce komory zlewu oraz poza nią. Oba typy baterii znacznie ułatwiają płukanie owoców i warzyw oraz mycie dużych naczyń i garnków. 

Praktycznym rozwiązaniem jest bateria kuchenna z przełącznikiem funkcji, który zapewnia kontrolę nad kierunkiem przepływu wody. W ofercie Kuchinox dostępne są przełączniki z wykończeniem typu chrom. Ich prosta budowa umożliwia łatwą obsługę. By zmienić funkcję, wystarczy unieść uchwyt lub go opuścić.

Ekologiczne rozwiązania w nowoczesnych bateriach kuchennych

Zarówno producenci armatury, jak i klienci coraz większą wagę przywiązują do ekologii. W przypadku baterii kuchennych istotna jest możliwość oszczędzania wody. Pomocny w tym jest perlator – element napowietrza strumień, co wyraźnie obniża jej zużycie. Innym, coraz częściej stosowanym rozwiązaniem, jest odejście od systemu dwukorkowego na rzecz baterii mieszakowych. Możliwość szybkiej regulacji temperatury strumienia także pozwala na zoptymalizowanie zużycia wody.

Trwałość baterii zlewozmywakowych

Armatura narażona jest na osadzanie się kamienia oraz działanie środków czyszczących. Wobec tego warto zdecydować się na wysokiej jakości produkty, wykonane z trwałych materiałów. Doskonałe właściwości mają baterie chromowane. Są odporne na rdzę oraz zarysowania.

Jednym z najważniejszych elementów baterii jest głowica. Opowiada ona za szczelność, regulowanie siły strumienia oraz mieszanie wody zimnej i ciepłej. W ofercie Kuchinox dostępne są baterie zlewozmywakowe wyposażone w solidne głowice ceramiczne – dzięki nim armatura kuchenna będzie doskonale spełniała swoje zadanie przez długi czas, nawet w przypadku jej intensywnej eksploatacji.

Innowacyjne rozwiązania w bateriach kuchennych

Wygodnym rozwiązaniem jest opcja zmiany rodzaju strumienia wody. W przypadku tradycyjnych baterii kuchennych możliwa jest głównie regulacja jego wielkości. Nowoczesne modele to często baterie kuchenne z dwoma strumieniami. Pierwszy – stały – przydaje się podczas mycia naczyń czy napełniania ich wodą. Drugi – deszczowy – ułatwia opłukiwanie warzyw i owoców.

W ofercie Kuchinox dostępne są nowoczesne baterie kuchenne o zróżnicowanym designie oraz wielu funkcjonalnościach. Wszystkie modele charakteryzują się łatwym montażem i wysoką klasą przepływu wody. Kuchinox oferuje zarówno baterie z klasyczną, prostą wylewką, jak i z wylewkami w kształcie liter F, L i U. Różnorodność konstrukcji sprawia, że każdy może dobrać armaturę adekwatnie do swoich potrzeb. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zachęcamy do przeczytania artykułu Baterie kuchenne – rodzaje i przeznaczenie.

udostępnij Facebook Twitter Linked In
oceń artykuł