Kryteria podziału węży prysznicowych

dodano:

Porady praktyczne

Wąż prysznicowy inaczej nazywany jest wężem natryskowym. To z pozoru drobny element wyposażenia kabiny prysznicowej, ale bez niego nie byłoby możliwe użytkowanie natrysku. Węże natryskowe produkowane są z tworzyw sztucznych i metalu. Mogą mieć różną długość, ale najczęściej występują w rozmiarach 1500 mm i 1700 mm. Oferta firmy Kuchinox obejmuje węże prysznicowe w wariancie wykończenia z chromu lub mosiądzu. Sprawdźmy, jakie kryteria warto wziąć pod uwagę przy wyborze węża prysznicowego.

Wąż prysznicowy… nie tylko do prysznica

Przy wyborze węża prysznicowego duże znaczenie mają dodatkowe właściwości i funkcje, niewidoczne na pierwszy rzut oka. Warto zwrócić przede wszystkim uwagę na produkty z systemem antyskręt, który zapobiega splątaniu węża w trakcie eksploatacji i w ten sposób zwiększa komfort użytkowania. Akcesorium powinno także posiadać zabezpieczenie przed załamaniem. Wąż prysznicowy musi być łatwy w utrzymaniu czystości i zabezpieczony przed ryzykiem porysowania akrylowych powierzchni armatury łazienkowej. Kuchinox jest producentem węży prysznicowych o zastosowaniu uniwersalnym, które można wykorzystać zarówno do baterii wannowej, jak i do baterii natryskowej, do zestawu prysznicowego i do kolumny.

Wąż z PCV czy w oplocie metalowym?

Bardzo ważnym kryterium wyboru jest materiał, z jakiego wąż został wykonany. Najczęściej są to modele z wysokowytrzymałych tworzyw sztucznych z metalowym pancerzem lub obudową, która imituje powierzchnię metaliczną. W drugim przypadku mamy do czynienia z wężami z PCV, które mogą być barwione na niemal dowolny kolor i często posiadają dodatkowe wzmocnienie ze splecionych włókien. Natomiast węże w oplocie metalowym charakteryzują się znaczną odpornością na uszkodzenia mechaniczne i duże ciśnienie wody. W środku posiadają konstrukcję rurkową z plastiku, gumy lub silikonu. Oplot najczęściej jest stalowy z wykończeniem chromowanym lub wykonany z mosiądzu. Spiralny oplot może być pojedynczy lub podwójny. Najważniejsze jest jednak, aby materiał na wąż prysznicowy był w 100% antykorozyjny i zabezpieczony przed negatywnymi skutkami długotrwałego kontaktu z wodą i wilgocią.

udostępnij Facebook Twitter Linked In
oceń artykuł
100% osób określiło artykuł jako pomocny