Odbojniki drzwiowe w czarnej odsłonie

dodano:

Porady aranżacyjne

Odbojniki drzwiowe to praktyczne rozwiązanie do każdego domu. Te niewielkie akcesoria umożliwiają zatrzymanie skrzydła, dzięki czemu chronią powierzchnię ścian przed pęknięciami i zarysowaniami. W ofercie Kuchinox dostępne są różne rodzaje odbojników czarnych: niski, wysoki oraz samoprzylepny. Sprawdź, jak je zamontować i w jakich aranżacjach będą wyglądać dobrze.

Kiedy warto rozważyć zakup odbojników do drzwi?

Odbojniki drzwiowe przydadzą się szczególnie w domach i mieszkaniach, w których mieszkają dzieci. Maluchy często zatracają się w zabawie i dynamiczne otwierają drzwi. Wielokrotne uderzenia klamki o ścianę mogą być przyczyną poważnych uszkodzeń. Zamontowany na podłodze stoper zapobiegnie uderzaniu klamki o ściany, meble czy dekoracje. Odbojnik umieszczony po wewnętrznej stronie drzwi pokoju dziecięcego zapewni maluchom większe bezpieczeństwo, eliminując ryzyko gwałtownego zatrzaśnięcia drzwi. Zakup akcesorium warto rozważyć również wtedy, gdy w mieszkaniu często powstają przeciągi. W tym przypadku do uszkodzeń może dojść nawet podczas nieobecności domowników – wystarczy chwila nieuwagi bądź niedokładne domknięcie drzwi. Kolejnym argumentem za instalacją stoperów jest posiadanie drzwi z wbudowanymi szybami. Gwałtowne uderzenia mogą uszkodzić szybę drzwiową.

Wolnostojące i samoprzylepne odbojniki do drzwi

Na rynku istnieje wiele rodzajów odbojników do drzwi. Różnią się pod względem wyglądu, materiału, z którego są wykonane, oraz sposobu montażu. Więcej o poszczególnych typach stoperów możesz dowiedzieć się z artykułu Odbojniki do drzwi – rodzaje, wybór i miejsce zamontowania. Wśród odbojników podłogowych można znaleźć zarówno modele przykręcane, jak i niewymagające instalacji. Wolnostojące stopery zyskują coraz większą popularność. Charakteryzują się dużą wagą, dzięki czemu skutecznie zatrzymują skrzydło drzwiowe w wybranym miejscu. Czarne modele Kuchinox niewymagające ingerencji w strukturę podłogi można swobodnie przestawiać w różne miejsca, według bieżących potrzeb. Odbojnik samoprzylepny wyróżnia się pod względem stabilności. Przyda się szczególnie tam, gdzie zamontowane są ciężkie skrzydła drzwiowe. Odbojnik powinien być postawiony lub zainstalowany na tyle blisko ściany, by drzwi można było swobodnie otworzyć, ale równocześnie na tyle daleko, by klamka nie miała z nią styczności. Aby ustalić optymalne położenie, konieczne będzie przeprowadzenie kilku prób. Wybierając stopery wolnostojące, nie trzeba martwić się o nieprawidłowy montaż, ponieważ w każdej chwili można zmienić ich położenie.

Czarne odbojniki do drzwi – aranżacje

Chociaż odbojniki są małe i często pozostają schowane za drzwiami, ważne, by pasowały do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza. Nowoczesny, minimalistyczny design stoperów Kuchinox pozwala na dopasowanie ich do wielu aranżacji. W zależności od wystroju pomieszczenia czarne stopery mogą stanowić delikatny dodatek lub ciekawy i widoczny element dekoracyjny. Postawione na ciemnej podłodze, np. na panelach imitujących drewno dębowe, czarne odbojniki będą niemal niewidoczne. Takie rozwiązanie sprawdzi się w pomieszczeniach o charakterze reprezentacyjnym lub publicznym. Połączenie doskonale będzie wyglądało w eleganckich salonach czy gabinetach oraz w każdym wnętrzu z czarnymi bądź ciemnobrązowymi meblami. Jeśli masz w domu jasne panele, kafelki bądź wykładzinę, czarny stoper będzie elementem rzucającym się w oczy. Stworzenie kontrastu pozwala często na podkreślenie nowoczesnego charakteru wnętrza. Decydując się na takie rozwiązanie, zadbaj o to, by w pomieszczeniu znajdowały się inne elementy w tym samym kolorze. Mogą to być czarne półki czy dekoracje, takie jak ramki na zdjęcia lub wazony. Połączenie czerni i bieli prezentuje się szczególnie dobrze we wnętrzach urządzonych w stylu minimalistycznym. Stopery podłogowe możesz dopasować również do drzwi. Czarne odbojniki doskonale będą wyglądać skompletowane z klamkami lub drzwiami utrzymanymi w tym samym kolorze. W asortymencie Kuchinox znajdziesz wszystkie niezbędne produkty, dzięki którym stworzysz spójną i estetyczną przestrzeń. Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób dobierać inne elementy przeznaczone do instalacji przy drzwiach, przeczytaj nasz artykuł Klamki – rodzaje i praktyczne wskazówki doboru.
udostępnij Facebook Twitter Linked In
oceń artykuł