Rodzaje i wybór kolumny natryskowej – co warto wiedzieć?

dodano:

Porady praktyczne

Przed rozpoczęciem remontu łazienki należy przemyśleć kwestię zakupu zestawu prysznicowego lub kolumny natryskowej. Odpowiednio dobrana armatura łazienkowa powinna nie tylko pozwalać na wygodne wykonywanie codziennych czynności pielęgnacyjnych, ale też stanowić ozdobę pomieszczenia. Z artykułu dowiesz się, czym jest i z czego składa się kolumna natryskowa.

Rodzaje i funkcje kolumn natryskowych 

Kolumna prysznicowa (natryskowa) składa się z drążka, słuchawki z wężem oraz deszczownicy. Jest to jeden z najbardziej funkcjonalnych elementów wyposażenia łazienki. Dostępne w ofercie Kuchinox modele mają szeroki zakres regulacji, dzięki czemu miejsce mocowania słuchawki można dostosować do wzrostu użytkownika. 

Elementy różnią się między innymi rodzajami natrysku i funkcjami słuchawek. Modele takie jak kolumna natryskowa Cento umożliwiają korzystanie z aż trzech strumieni wody – deszczowego, hydromasażu oraz mieszanego. Dzięki temu strumień można dopasować do indywidualnych potrzeb. Na szczególną uwagę zasługuje funkcja hydromasażu – w zależności od pory dnia masaż wodny może działać rozluźniająco lub pobudzająco. 

Kolumna natryskowa z deszczownicą – zalety

Największą zaletą kolumn natryskowych jest bez wątpienia obecność deszczownicy. Element zapewnia efekt imitujący strugi deszczu, sprzyjający odprężeniu podczas kąpieli. Co ważne, w przeciwieństwie do słuchawki prysznicowej deszczownicy nie trzeba trzymać w dłoni. Korzystanie z niej umożliwi regenerację i odpoczynek w porze wieczornej lub orzeźwienie o poranku.

Kolumna natryskowa z baterią termostatyczną – dlaczego warto?

W ofercie Kuchinox dostępne są kolumny prysznicowe z baterią oraz bez. Warianty z baterią termostatyczną polecane są wszystkim, którym zależy na łatwej obsłudze elementu. Termostat umożliwia ustawienie stałej temperatury wody – nie jest więc konieczne jej każdorazowe regulowanie. Dzięki temu skraca się czas korzystania z prysznica, co przekłada się na zmniejszenie zużycia wody i obniżenie rachunków. Kolejną zaletą termostatu jest zminimalizowanie ryzyka poparzenia. To doskonałe rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi oraz seniorów.

Kolumna natryskowa czarna, chromowana czy biała?

Kolejną kwestią, którą należy przemyśleć w czasie wyboru kolumny natryskowej, jest jej design. Produkty dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych. Najchętniej wybierane modele to czarne, chromowane i białe. Ciekawymi propozycjami z oferty Kuchinox są też kolumny czarne z elementami w odcieniu złota oraz białe z elementami w kolorze złota bądź różowego złota. Popularna czarna kolumna natryskowa z matowym wykończeniem wygląda niezwykle elegancko i będzie doskonale prezentować się w każdego typu łazience.

Podczas wyboru kolumny prysznicowej należy zadbać o to, by pasowała ona do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza. Wybierając produkt od Kuchinox, łatwo skompletujesz go z baterią łazienkową z tej samej serii. Możesz zdecydować się na gotowy zestaw lub dobrać poszczególne elementy według własnych preferencji. Dzięki zastosowaniu armatury o zbliżonych kolorach i kształtach aranżacja łazienki będzie spójna i elegancka.

Wytrzymałe i eleganckie kolumny natryskowe Kuchinox 

Jeśli szukasz solidnej i efektownej kolumny natryskowej, weź pod uwagę ofertę Kuchinox. Znajdujące się w naszym asortymencie produkty wykonane są z materiałów takich jak mosiądz i stal, dzięki czemu cechują się odpornością na przebarwienia i działanie skrajnych temperatur. Dostępne kolumny charakteryzują się ponadto obecnością dodatkowych systemów, które ułatwiają korzystanie z armatury i zachowanie jej w idealnym stanie. Są to m.in. system antykamień, pozwalający na szybkie usuwanie zabrudzeń, oraz system antyskręt, zapobiegający skręcaniu węża słuchawki. Zestawy wyposażone są w wężyki przyłączeniowe umożliwiające samodzielny montaż kolumny. Wszystkie elementy objęte są kilkuletnią gwarancją. Więcej o wyborze natrysków piszemy w artykule Rodzaje i sposoby doboru natrysków prysznicowych

udostępnij Facebook Twitter Linked In
oceń artykuł