Rodzaje i sposoby doboru natrysków prysznicowych

dodano:

Porady praktyczne

Natrysk prysznicowy powinien być dobrany odpowiednio do rodzaju kabiny prysznicowej bądź wanny, ale także możliwości lokalowych. Warto również zwrócić uwagę na sposób montażu oraz rodzaj całej konstrukcji. To od tych elementów zależy komfort użytkowania natrysku. Nie bez znaczenia są także dodatkowe funkcjonalności i zastosowane technologie, które czynią kąpiel przyjemniejszą, a samo urządzenie – jeszcze bardziej bezawaryjnym.

Rodzaje natrysków prysznicowych – podtynkowe, natynkowe

Wybierając natrysk do własnej łazienki, warto posilić się opinią fachowca, który będzie zajmował się jego montażem. Tę czynność najlepiej zlecić specjaliście, by uniknąć poważnych błędów instalacyjnych, o czym więcej pisaliśmy w artykule Natryski – 5 rzeczy, które warto wiedzieć na ich temat.

Do wyboru zwykle są natryski z baterią podtynkową bądź natynkową (najczęściej stosowaną). To drugie rozwiązanie jest popularniejsze ze względu na łatwy i szybki montaż bezpośrednio do wyjść wody. Równie prosta jest wymiana sprzętu na nowszy bądź reperacja związana z usterką. Wadą tego rozwiązania jest spora ilość zajmowanego miejsca.

Natryski prysznicowe z baterią podtynkową to urządzenia stosowane w nowoczesnych łazienkach. Tego typu wyposażenie kabiny prysznicowej jest droższe i jednocześnie trudniejsze w montażu. Konieczne jest kucie ścian w celu odpowiedniego przygotowania otworów do elementu podtynkowego. Tak samo należy postąpić w przypadku awarii bądź wymiany. Zaletą tych rozwiązań jest natomiast estetyka wykonania. Cała konstrukcja jest bardziej subtelna i zajmuje mniej miejsca, co zapewnia większe możliwości aranżacyjne.

Kolumna prysznicowa czy drążek – jaki natrysk wybrać?

W Kuchinox oferujemy jedne z najpopularniejszych na rynku natrysków prysznicowych. Dostępne są zarówno zestawy z baterią, jak i te osobne do samodzielnego podłączenia. Decyzja wyboru konkretnej armatury nie należy do najłatwiejszych. Jednak, kierując się kilkoma zasadami, łatwiej i lepiej można dopasować natrysk do własnej łazienki.

Kolumny natryskowe to rozwiązania kompleksowe – jednocześnie najdroższe. Zestawy zwykle kosztują kilkaset złotych, a ostateczna cena uzależniona jest od dodatkowych funkcjonalności. Kolumny wyposażone są w deszczownicę oraz słuchawkę. Ten wariant pozwala bardziej zrelaksować się podczas kąpieli. Ponadto warto zwrócić uwagę na to, czy zamontowana słuchawka posiada różne tryby strumieni. Tak jest w przypadku kolumny natryskowej z baterią INTRA. Posiada ona strumień deszczowy i mieszany oraz hydromasaż.

Z kolei natrysk na drążku przypadnie do gustu minimalistom i osobom z ograniczonym budżetem. Niemniej to wyposażenie wciąż bardzo praktyczne i potrafiące spełniać wysokie oczekiwania użytkowników. Zestaw natryskowy na drążku ARES wyposażony jest w prostokątną słuchawkę o nieoczywistym designie, która nada wnętrzu oryginalny charakter. Ponadto konstrukcja ma możliwość swobodnej regulacji wysokości i dodatkowo posiada mydelniczkę, na której można umieścić drobne akcesoria łazienkowe.

Panel prysznicowy – wady i zalety

Poza kolumną prysznicową i standardowym zestawem natryskowym do wyboru jest jeszcze panel prysznicowy. To rozwiązanie najrzadziej spotykane z wszystkich trzech. Niemniej z roku na rok zyskujące coraz większą popularność. Jest najdroższe spośród wspomnianych, ale dla wielu warte swej ceny.

Wszystkie przewody, zawory i dysze są ukryte pod tzw. maskownicą. Dzięki temu panel posiada znacznie więcej ciekawych funkcji niż kolumna i zestaw, zachowując subtelny wygląd. Na panel prysznicowy decydują się zwykle te osoby, które wyjątkowo cenią komfort kąpieli, a opcja hydromasażu z zastosowaniem jednej słuchawki im nie wystarcza. Panel wyposażony jest bowiem w specjalne dysze do masażu, z których woda tryska pionowo ożywczym strumieniem. Takie zabiegi mogą istotnie relaksować i zmniejszać dolegliwości kręgosłupa czy stawów.

Wybierając panel prysznicowy ATTILA z 3 dyszami, można stworzyć we własnej łazience swego rodzaju domowe SPA. Ma on klasę przepływu 11 l/min i wykonany jest klasycznie w wersji chrom. Niemniej urządzenie to powinno się montować wyłączenie w kabinie prysznicowej. Nie mogą sobie na nie pozwolić osoby posiadające wannę. Również otwarty prysznic może być problematyczny.

udostępnij Facebook Twitter Linked In
oceń artykuł