Słuchawka prysznicowa – rodzaje, wybór i konserwacja

dodano:

Porady praktyczne

Wykańczając lub remontując łazienkę, stajemy przed wieloma wyborami. W grę wchodzi nie tylko dobór odpowiednich kafelków, mebli czy umywalki, ale też detali, takich jak baterie, natryski i słuchawki prysznicowe. Niezależnie od tego, czy masz wannę, czy prysznic, słuchawka prysznicowa może decydować o komforcie codziennego korzystania z łazienki. Sprawdź, co warto wiedzieć o tym elemencie.

Rodzaje i funkcje słuchawek prysznicowych

Najprostsze słuchawki prysznicowe mają jeden tryb natrysku. Chociaż modele te często okazują się wystarczające, większość nowoczesnych słuchawek ma już przynajmniej dwie lub trzy podstawowe funkcje, które można zmieniać, przekręcając tarczę produktu. Wybierając takie rozwiązanie, zyskasz możliwość dopasowania strumienia wody do własnych potrzeb. Będziesz miał do dyspozycji kilka trybów: deszczowy, miękki, strumieniowy czy pulsacyjny.

Dodatkowe funkcje słuchawki mogą okazać się przydatne, gdy będziesz potrzebował szybkiego masażu (hydromasaż działa pobudzająco oraz regenerująco na skórę). Regulacja trybów – a przede wszystkim opcja wyboru mgiełki – idealnie sprawdzi się również w domach, w których mieszkają dzieci i osoby starsze.

Słuchawkę prysznicową można kupić jako osobny element armatury łazienkowej. Jej montaż jest łatwy – wystarczy przykręcić ją do węża, którego koniec podłączony jest do baterii. Drugą opcją są kompletne kolumny prysznicowe. Chociaż ich montaż wymaga wcześniejszego zaplanowania, nie będziesz musiał samodzielnie kompletować poszczególnych elementów.

Jak wybrać słuchawkę prysznicową?

Wybierając słuchawkę prysznicową, stajemy przed niemałym wyzwaniem. Należy pamiętać o tym, że decydująca powinna być zawsze funkcjonalność. Przed zakupem warto zapoznać się ze specyfikacją konkretnego modelu. Ważne będą jego szerokość i przepływ wody. Nie bez znaczenia są też materiały, z których element został wykonany. Słuchawki prysznicowe Kuchinox charakteryzują się wysoką jakością. Modele takie jak Yoko wyposażone zostały dodatkowo w szereg udogodnień. Na uwagę zasługuje system antykamień, który ułatwia usuwanie kamienia z powierzchni elementu.

Ostatnią, ale nie mniej ważną kwestią jest wygląd słuchawki. Aby cieszyć się stylową kabiną prysznicową, należy zaplanować każdy jej detal. Na rynku znajdziesz wersje w różnych kształtach i kolorach. W ostatnich latach popularne stały się modele kwadratowe i prostokątne. Pasują one do kabin o podobnym kształcie. Klasyczne, okrągłe słuchawki sprawdzą się przy wannach i zaokrąglonych prysznicach montowanych w rogu łazienki. Wybór nie ogranicza się jednak tylko do kształtu. Szeroka oferta armatury łazienkowej Kuchinox pozwoli Ci dobrać słuchawkę w kolorze dopasowanym do stylu wnętrza.

Łatwe w czyszczeniu i konserwacji słuchawki prysznicowe Kuchinox

Większość gospodarstw domowych zmaga się z problemem twardej wody, a co za tym idzie – gromadzeniem się kamienia na armaturze. Na szczęście słuchawki prysznicowe Kuchinox łatwo jest utrzymać w czystości – wystarczy korzystać ze standardowych płynów do łazienek. Warto jednak zwrócić uwagę na to, by wybrany środek nie zawierał alkoholu, kwasu lub wybielacza. Niewskazane są również mleczka oraz proszki, ponieważ mogą one spowodować matowienie lub ciemnienie powłoki. Aby uniknąć zarysowań, czyszczenie najlepiej przeprowadzać za pomocą miękkiej gąbki lub ściereczki z mikrofibry.

Podstawą prawidłowego działania słuchawki prysznicowej jest jej regularna pielęgnacja. Usuwanie osadów z kamienia okaże się szybkie i łatwe, jeśli będzie przeprowadzane systematycznie. Wybierając produkty marki Kuchinox, zyskujesz pewność wysokiej jakości. Co ważne, nasze słuchawki prysznicowe objęte są kilkuletnią gwarancją. Więcej o doborze elementów wyposażenia łazienki można dowiedzieć się z artykułu Armatura łazienkowa – co trzeba wiedzieć, aby wybrać właściwą?

udostępnij Facebook Twitter Linked In
oceń artykuł