Uchwyt do słuchawki prysznicowej – co warto wiedzieć?

dodano:

Porady praktyczne

Jeżeli zależy Ci na praktycznym wyposażeniu łazienki, nie zapominaj o akcesoriach. To one odgrywają często kluczową rolę w tym pomieszczeniu, zapewniając wygodę podczas wykonywania codziennych czynności higienicznych. Jednym z najbardziej przydatnych akcesoriów łazienkowych jest uchwyt do słuchawki prysznicowej. Na rynku dostępne są modele w różnych formach i kolorach. Dzięki temu z łatwością można dopasować je do niemal każdej aranżacji.

Jaki uchwyt wybrać, aby był funkcjonalny, a jednocześnie dobrze się prezentował? Na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę? Któremu producentowi warto zaufać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Uchwyt na słuchawkę prysznicową – praktyczny produkt do łazienki

Uchwyt do słuchawki prysznicowej to praktyczny element wyposażenia łazienki, który ułatwia korzystanie z kabiny. To w dużej mierze od niego zależy komfort użytkowania prysznica. Powinien więc być wygodny w obsłudze, niezbyt duży i poręczny. Dobrze też, by cechował się estetycznym designem. Dzięki temu będzie podnosił nie tylko funkcjonalność łazienki, ale też jej walory wizualne.

Jeśli planujesz remont i chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat słuchawek prysznicowych, przeczytaj artykuł Słuchawka prysznicowa - rodzaje, wybór i konserwacja. Dowiesz się z niego, czym warto się kierować, wybierając słuchawkę prysznicową, jak przeprowadza się jej montaż i w jaki sposób wyczyścić ją z osadów.

Jak wybrać uchwyt prysznicowy?

Uchwyt prysznicowy daje możliwość wygodnego odwieszenia słuchawki bez konieczności odkładania jej na baterię. Bardzo ułatwia to korzystanie z wanny lub kabiny. Na rynku dostępnych jest wiele modeli uchwytów, które różnią się materiałem wykonania, wykończeniem, zastosowaną formą i stylistyką. Tak duża różnorodność to niewątpliwa zaleta, która pozwala dobrać produkt do łazienki w każdym stylu. Niestety duży wybór powoduje często trudności z podjęciem ostatecznej decyzji. Jaki kolor sprawdzi się najlepiej? Jaki rodzaj mocowania będzie najbardziej praktyczny? Nie ma uniwersalnych odpowiedzi na te pytania. Z pewnością warto jednak zapoznać się z ofertami czołowych producentów wyposażenia łazienek. Poznanie produktów, wraz z ich specyfikacją, pozwoli lepiej rozeznać się w danej kategorii i dokonać świadomego wyboru.

Ciekawe modele uchwytów do słuchawki prysznicowej znajdują się w ofercie polskiej firmy Kuchinox. Cechują się one nowoczesnym designem i dużą funkcjonalnością. Dzięki nim codzienna kąpiel staje się wygodniejsza, a łazienka zachowuje estetyczny wygląd. Ich niepodważalnym atutem jest to, że umożliwiają zamocowanie słuchawki prysznicowej bez konieczności wiercenia w ścianie. Jak to możliwe?

Jak zamontować uchwyt na słuchawkę prysznicową?

Uchwyt do słuchawki prysznicowej bez wiercenia? To możliwe. Modele z oferty firmy Kuchinox to uchwyty cechujące się bardzo łatwym montażem. Przyczepia się je do baterii, dzięki czemu instalacja przebiega szybko i bezinwazyjnie. Jednym z takich modeli jest okrągły uchwyt na słuchawkę, wykonany z mosiądzu. Przykręca się go w miejsce węża natryskowego. Wąż z kolei przymocowuje się do uchwytu. Dzięki takiemu rozwiązaniu bateria zachowuje pełną funkcjonalność, a uchwyt jest przymocowany bez konieczności wiercenia dziur w ścianie. Słuchawka odwieszona na takim elemencie wygląda nowocześnie i estetycznie. Model ten dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i chromowanej. Producent udziela na niego 2-letniej gwarancji.

Uchwyt do słuchawki prysznicowej – czarny czy chromowany?

W ofercie Kuchinox znajduje się również czarny uchwyt do słuchawki prysznicowej. Jego kolorystyka doskonale wpisuje się w najnowsze trendy wyposażenia wnętrz. Czarny uchwyt świetnie pasuje do łazienek urządzonych w stylu loft lub industrial. Modele chromowane są z kolei znacznie bardziej uniwersalne. Ich estetyczna srebrna powłoka ładnie się prezentuje i jest łatwa w czyszczeniu.

Bez względu na kolorystykę uchwyt do słuchawki prysznicowej powinien być dopasowany stylistycznie do zestawu natryskowego oraz aranżacji łazienki. Dzięki temu uzyskuje się elegancką spójność i harmonię.

Uchwyty prysznicowe z wieszakiem

W ofercie marki Kuchinox znajduje się również uchwyt do słuchawki prysznicowej z wieszakiem. Montuje się go na drążku o średnicy 25 mm. Cechuje się uniwersalnym chromowanym wykończeniem, dzięki czemu pasuje do niemal każdej łazienki. Praktyczny wieszak podnosi funkcjonalność uchwytu – stwarza miejsce do odwieszenia gąbki lub ręcznika. Model ten sprawdzi się w różnych aranżacjach i podniesie komfort codziennego korzystania z prysznica. Jeśli chcesz zakupić pozostałe elementy wyposażenia łazienki, zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą Kuchinox. 

udostępnij Facebook Twitter Linked In
oceń artykuł