Wylewka do baterii – 4 rzeczy, które warto wiedzieć na jej temat

dodano:

Porady praktyczne

Baterie kuchenne i łazienkowe stanowią jeden z najważniejszych elementów armatury. To od nich zależy komfortowe użytkowanie umywalki lub zlewozmywaka. Korzystamy z nich nawet kilkadziesiąt razy dziennie, podczas wielu rutynowych czynności. Powinny więc być praktyczne, wygodne w użytkowaniu, ergonomiczne i dopasowane do stylistyki wnętrza. Jak wybrać model, który spełnia wszystkie oczekiwania domowników? W naszym tekście wyjaśniamy, czym jest wylewka w baterii i jakie funkcje pełni. Podpowiadamy też, czym należy kierować się przy jej wyborze, by cieszyć się trwałą i funkcjonalną baterią.

Wylewka w baterii – co to jest?

Wylewka w kranie to element, który stanowi zakończenie baterii zlewozmywakowej lub umywalkowej. Umożliwia swobodny przepływ strumienia wody. Bardzo ważne jest to, aby była dopasowana do modelu zlewu lub umywalki – pozwoli to w pełni komfortowo i higienicznie korzystać z baterii. Rodzaj wylewki powinien być dobrany do potrzeb domowników. Na rynku dostępne są różne modele, począwszy od standardowej wylewki klasycznej, poprzez wylewki ruchome, skończywszy na modelach elastycznych. Wybór konkretnego rodzaju zależy od oczekiwań i przyzwyczajeń użytkowników.

Szukasz nowej wylewki do baterii? W ofercie Kuchinox znajdziesz nowoczesne i wytrzymałe akcesoria do baterii kuchennych i łazienkowych. Dostępne są wylewki mające różne rozmiary i kształty. Bogaty wybór produktów pozwala z łatwością dobrać idealne rozwiązanie do każdego wnętrza.

Końcówka wylewki do baterii kuchennej pełni kluczową funkcję

Najważniejszą częścią wylewki kuchennej jest jej końcówka. To z niej wydobywa się strumień wody i od niej w dużej mierze zależy komfort korzystania z baterii. W końcówce wylewki znajduje się zwykle perlator (nazywany też aeratorem), dzięki któremu wydostająca się z baterii woda zostaje napowietrzona. Proces ten rozprasza strumień i pozwala zużywać o wiele mniej wody niż zazwyczaj.

W ofercie Kuchinox dostępne są aeratory dwufunkcyjne, które podnoszą funkcjonalność baterii. Pierścień w takich modelach pozwala na korzystanie z dwóch rodzajów strumienia: stałego (nadającego się do szybkiego napełniania zbiorników lub mycia rąk) oraz deszczowego (idealnego do mycia warzyw i owoców). Zastosowanie perlatora to jeden z najskuteczniejszych sposobów na oszczędzanie, ponieważ umożliwia znaczne zredukowanie wysokości rachunków. Aby poznać więcej ciekawych sposobów na zmniejszenie zużycia wody, zapoznaj się z tekstem 7 sposobów na zmniejszenie zużycia wody – proste i sprawdzone metody.

Elastyczne wylewki do baterii kuchennych są coraz popularniejsze

Ogromną popularność zyskują elastyczne wylewki do baterii kuchennych. Dzięki nim sprzątanie w kuchni, mycie zlewu czy napełnianie zbiorników jest bardzo wygodne. Możliwość swobodnego manewrowania wylewką pozwala z łatwością dostosować jej kształt i długość do aktualnych potrzeb. Szczególnie polecamy baterię zlewozmywakową Elza z elastyczną wylewką. Umożliwia ona skierowanie strumienia wody w dowolne miejsce komory zlewu. Można ją zamontować zarówno w otworze zlewozmywaka, jak i bezpośrednio w blacie. Montaż wylewki do baterii jest bardzo prosty. W komplecie znajduje się tzw. system łatwego montażu, dzięki któremu proces przebiega bezproblemowo. W przypadku wymiany całej baterii trzeba jednak pamiętać, że wylewkę należy przytwierdzić jeszcze przed montażem baterii. Jeśli planujesz wymienić samą wylewkę, najpierw musisz odkręcić starą część z zastosowaniem klucza płaskiego lub nastawnego i usunąć poprzednią uszczelkę, a w jej miejsce założyć nową. Po założeniu wylewki należy dokręcić nakrętkę mocującą.

Kształt i długość wylewki baterii do umywalki mają znaczenie

Długość wylewki baterii zależeć powinna od indywidualnych preferencji domowników. Jeśli często korzystamy z baterii łazienkowej, by napełnić zbiorniki, warto postawić na długą wylewkę. Jeśli jednak korzystanie z umywalki ogranicza się do codziennej higieny, nie ma potrzeby inwestowania w wylewkę o znacznej długości. W ofercie Kuchinox dostępne są baterie umywalkowe z różnymi rodzajami wylewek. Dużą popularnością cieszy się bateria Alanis z wylewką L, idealnie wpisująca się w nowoczesną stylistykę. Osobom ceniącym klasyczne rozwiązania spodoba się z pewnością bateria ścienna Borgo – jej uniwersalny design sprawia, że świetnie pasuje ona do każdego wnętrza, a ruchoma wylewka zapewnia dużą funkcjonalność produktu.

udostępnij Facebook Twitter Linked In
oceń artykuł