Zlewozmywak wpuszczany – zalety i sposoby doboru

dodano:

Porady praktyczne

Zlewozmywaki różnią się nie tylko ze względu na kolor, kształt, liczbę komór czy materiał, z jakiego zostały wykonane. Istotny jest też sposób montażu. To właśnie metoda instalacji zlewu przesądza o tym, jak będzie się on prezentował i czy okaże się funkcjonalny. Poniżej omawiamy najważniejsze zalety i sposoby doboru zlewozmywaka wpuszczanego. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Ci wybrać idealne rozwiązanie do Twojej kuchni.

Zlewozmywak wpuszczany – co to znaczy?

Zlewozmywak wpuszczany w blat, w przeciwieństwie do nakładanego, montuje się od dołu szafki. W efekcie jego krawędzie nie wystają ponad blat kuchenny. Wręcz przeciwnie – są całkowicie ukryte. W ten sposób osiąga się elegancki efekt, bo powierzchnie krawędzi zlewozmywaka i blatu zrównują się. Montaż zlewu wpuszczanego w blat nie należy do najszybszych i najłatwiejszych, dlatego warto zatrudnić specjalistę. Kluczowe jest wycięcie otworu o odpowiednich wymiarach. Jak to zrobić?

Przede wszystkim należy upewnić się, że blat kuchenny jest dobrze wypoziomowany. Następnie trzeba odrysować na nim kontur zlewozmywaka (kładąc go do góry dnem). Kolejnym krokiem jest odmierzenie odległości od krawędzi zlewu do zaczepów montażowych i ponowne odrysowanie konturu (to właśnie on będzie bazą do wycięcia otworu w blacie). Niestety blat roboczy musi zostać uprzednio wyfrezowany, dlatego nie każdy materiał nadaje się do zamontowania takiego modelu zlewu. Dobrze sprawdzą się blat laminowany i drewniany. W obu przypadkach zlew będzie prezentował się elegancko i nowocześnie.

Sprzątaj jednym ruchem! Zlewozmywak wpuszczany – zalety

Zlew wpuszczany w blat wygląda elegancko, estetycznie i bardzo nowocześnie. Po jego montażu w kuchni można łatwo zachować porządek. Brak wystających krawędzi sprawia, że resztki żywności można wygodnie zetrzeć, zachowując czystość nawet w trakcie największych kulinarnych eksperymentów. Podnosi to poczucie komfortu podczas codziennej pracy w kuchni.

Na rynku dostępne są modele o różnych kolorach, kształtach i materiałach wykonania. Kuchinox oferuje kilkadziesiąt nowoczesnych zlewów wpuszczanych, w tym zlewozmywaki kwadratowe i okrągłe (z ociekaczami i bez). Tak bogaty wybór form sprawia, że z łatwością można dobrać model pasujący do kolorystyki i charakteru wnętrza. Jeśli nie chcesz pozwolić, by bałagan ograniczał Twoje kulinarne aktywności, zamów nowoczesny zlew wpuszczany i sprzątaj jednym ruchem.

Zlewozmywak stalowy wpuszczany w blat

Zlewozmywak stalowy wpuszczany w blat, dostępny w ofercie Kuchinox, to jeden z najchętniej wybieranych modeli do nowoczesnych aranżacji. Jest wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Ma standardowe, gładkie wykończenie, dzięki czemu wygląda nowocześnie i estetycznie. Cechuje się bardzo dużą odpornością na zarysowania, wgniecenia oraz szok termiczny. Dzięki temu nawet po wielu latach użytkowania będzie wyglądał jak nowy. Na dowód jakości objęty jest 15-letnią gwarancją. Zlewozmywak stalowy wpuszczany w blat najlepiej wpisuje się w stylistykę wnętrz industrialnych, ale – podobnie jak zlewozmywaki granitowe – z powodzeniem można go zamontować w każdej nowoczesnej kuchni. Jeśli chcesz poznać inne rodzaje zlewozmywaków, koniecznie przeczytaj artykuł Rodzaje zlewozmywaków – porównanie i wskazówki co do wyboru.

Zlew wpuszczany – ile komór wybrać?

Wśród zlewozmywaków stalowych wpuszczanych wyróżnia się modele jedno- i dwukomorowe.

  • Zlewozmywak jednokomorowy z ociekaczem wpuszczany w blat doskonale sprawdzi się w małych pomieszczeniach, w których każdy centymetr jest na wagę złota. To dobry wybór do domków letniskowych, kuchni w biurach czy aneksów kuchennych w kawalerkach. Zlewozmywak jednokomorowy pozwala zaoszczędzić sporo miejsca na blacie, a niewielki ociekacz umożliwia suszenie naczyń. Zobacz np. model Faro.
  • Zlewozmywak wpuszczany w blat dwukomorowy to dobry wybór do przestronnych pomieszczeń. Wybierają go osoby, które spędzają w kuchni dużo czasu. Dwie komory zlewu pozwalają im swobodnie wykonywać szereg czynności związanych z przygotowywaniem posiłków czy sprzątaniem. Zlew wpuszczany 2-komorowy sprawdzi się wszędzie tam, gdzie jest dużo przestrzeni roboczej. Zobacz np. model Jasper.

Zlewozmywak wpuszczany pozwala wygodnie myć naczynia i wykonywać inne kuchenne czynności. Mycie warzyw i owoców, przepłukanie szklanki, wyczyszczenie blatu – wszystko to zrobisz teraz szybciej i łatwiej, zachowując higienę i estetyczny wygląd kuchni nawet w trakcie imprezy. Do każdego zlewozmywaka Kuchinox dołączony jest syfon, który zapobiega przedostawaniu się do pomieszczenia nieprzyjemnych zapachów. Co więcej, wiele z naszych modeli to produkty wpuszczane odwracalne. Dzięki temu można montować je z ociekaczem z lewej bądź prawej strony, co ułatwia zagospodarowanie przestrzeni wokół zlewu. Dowiedz się, jakie wady i zalety mają zlewy z ociekaczem i bez niego – przeczytaj artykuł Zlew z ociekaczem czy bez – wady i zalety rozwiązania.

udostępnij Facebook Twitter Linked In
oceń artykuł