Zlewy przeznaczenia gospodarczego. Do garażu i ogrodu

dodano:

Porady praktyczne

Masz garaż pełen narzędzi, a nie masz gdzie umyć rąk? W Twoim ogrodzie kwitną piękne kwiaty, ale nie masz gdzie opłukać kaloszy? Jeśli tak, to zastanów się nad zakupem zlewu gospodarczego. Niezawodne i łatwe w montażu komory gospodarcze dostępne są w katalogu Kuchinox!

Zlewozmywaki gospodarcze – gdzie się sprawdzą?

Komory gospodarcze mogą znaleźć zastosowanie w wielu sytuacjach i można montować je w różnych miejscach. Jak wskazuje ich nazwa, najczęściej instalowane są w pomieszczeniach gospodarczych: w garażach, warsztatach, piwnicach i pralniach. Duże zlewozmywaki chętnie montowane są także w ogrodach oraz na działkach wypoczynkowych.

Rodzaje i zalety zlewozmywaków gospodarczych

Ogromną zaletą komór gospodarczych jest to, że są głębokie. W ich pojemnej komorze możesz nabierać wody do konewki, płukać narzędzia czy myć owoce. Tego rodzaju zlewy najczęściej wykonane są z wysokiej jakości stali, dzięki czemu są odporne na korozję, przebarwienia i działanie skrajnych temperatur. Modele o chromowym wykończeniu łatwo jest utrzymać w czystości, dlatego mogą mieć kontakt z żywnością. Wybierając zlew do instalowania na zewnątrz, możesz w prosty sposób zorganizować praktyczną strefę zmywania w ogrodzie. Tym sposobem zaoszczędzisz czas – nie będziesz musiał przenosić narzędzi czy naczyń po grillowaniu do domu w celu ich umycia.Przed zakupem zlewozmywaka gospodarczego do domu lub ogrodu zastanów się, gdzie i w jaki sposób będzie on instalowany. Możemy wyróżnić dwa rodzaje tego typu komór: wpuszczane oraz montowane na ścianie. Obydwa typy mają swoje wady i zalety. Wybór będzie zależeć tylko od Twoich oczekiwań i preferencji. Więcej o sposobach montażu zlewozmywaków w domu i w ogrodzie możesz przeczytać w naszym artykule Zlewozmywak nakładany czy wpuszczany – co wybrać?

Komora wpuszczana – sposób na nietuzinkową aranżację

W ofercie Kuchinox znajdziesz komory wpuszczane, które zapewniają dużo możliwości aranżacyjnych. Ich zalety docenią przede wszystkim miłośnicy stylu retro i cottagecore. Nadają się do zamontowania na rustykalnej szafce czy starej maszynie do szycia. Tak zaaranżowany mebel możesz ozdobić akcesoriami do zlewozmywaków, np. uroczymi koszyczkami, małymi haczykami na ściereczki czy podajnikami na mydło. Całość nabierze sielskiego charakteru, a Ty będziesz mógł pracować szybko i wygodnie.

Komory gospodarcze montowane na ścianie – praktyczne i łatwe w instalacji

Drugą opcją są zlewozmywaki gospodarcze podwieszane. Taką komorę należy zamontować bezpośrednio do ściany. Dzięki przejrzystej instrukcji, dodawanej np. do zlewu gospodarczego z serii Eko, nie jest to trudne, a instalację można przeprowadzić samodzielnie. Praktycznym dodatkiem do takiej komory jest bateria z długą lub ruchomą wylewką. Dzięki niej bez problemu nabierzesz wody do postawionego na ziemi wiadra lub dokładnie umyjesz narzędzia. Do tego typu komory można wstawić nawet kalosze.

Zlew gospodarczy z ociekaczem

Wybierając zlewozmywak gospodarczy podwieszany, zwróć uwagę na to, czy będziesz miał gdzie odłożyć umyte narzędzia lub brudne ściereczki. Jeśli zależy Ci na zlewie bez zabudowy i nie dysponujesz dużą ilością miejsca, wybierz model z ociekaczem. Marka Kuchinox oferuje bardzo głęboki i wytrzymały zlewozmywak gospodarczy z serii Epi. Wykonany z tworzywa sztucznego czarny zlew ma po prawej stronie małą półeczkę, na której wygodnie odłożysz gąbkę czy dopiero co przepłukane rękawice ogrodowe.Jeśli potrzebujesz jeszcze więcej przestrzeni roboczej w strefie zmywania, sprawdź naszą ofertę akcesoriów do zlewozmywaków. Znajdziesz tam ociekarkę oraz kieszenie sylikonowe do zawieszenia na baterii.Zlewozmywaki gospodarcze kojarzą się przede wszystkim z gastronomią, ale równie dobrze mogą być stosowane w gospodarstwach domowych. Takie zlewy są odporne na mróz i wysoką temperaturę, dlatego z powodzeniem można instalować je w nieogrzewanych garażach, w kuchniach letnich lub na zewnątrz.
udostępnij Facebook Twitter Linked In
oceń artykuł