bateria kuchenna

Wymiana baterii kuchennej nie jest jednoznaczna z zatrudnieniem fachowca. Przygotowaliśmy prostą instrukcję, dzięki której wymienisz baterię samodzielnie. Pamiętaj, że przeciekająca bateria lub jej ograniczona ruchomość mogą wskazywać na poważną awarię i lepiej z tym nie zwlekać. W przeciwnym razie może dojść do niekontrolowanego wycieku.

Zakup nowej baterii kuchennej

Zacznijmy od tego, że trzeba mądrze wybrać nową baterię. Dobra bateria to taka, która będzie pasowała do Twojej kuchni, będzie funkcjonalna i trwała. W naszym katalogu znajdziesz duży wybór baterii kuchennych. Produkty są dostępne w wielu pięknych kolorach – możesz wybierać wśród czarnych baterii do kuchni, a także wśród rozwiązań bardziej klasycznych, m.in. baterii chromowanych oraz stylizowanych na retro. Dobrym rozwiązaniem są baterie kuchenne z ruchomą wylewką, która znacznie ułatwia korzystanie ze zlewu.

Sprawdź teraz:

Demontaż starej baterii kuchennej

W pierwszej kolejności warto przygotować się na ewentualny wyciek (choć oczywiście w przypadku postępowania zgodnego z instrukcją nie powinien się zdarzyć). Nieocenioną pomocą będą stare ręczniki i chłonne szmatki. Kolejnym przedmiotem, który przyda się w trakcie demontażu starej baterii, jest klucz nastawny. Tak przygotowany możesz zakręcić zawór główny i spuścić z instalacji stojącą w niej wodę. Kiedy woda przestanie lecieć, można przejść do rzeczy, czyli rozpocząć demontaż starej baterii. Proces ten zaczyna się od poluzowania wężyków od ciepłej i zimnej wody. Następnie należy (wykorzystując klucz nastawny) odkręcić śrubkę mocującą korpus baterii. Odkręconą baterię możesz delikatnie wyjąć z otworu w zlewozmywaku lub blacie. Korzystając z okazji, otwór można przeczyścić.

Montaż nowej baterii kuchennej

Montaż nowej baterii kuchennej to niejako odwrotność jej demontażu. Robisz praktycznie to samo, tylko w zmienionej kolejności. Należy więc zacząć od przyłączenia wężyków do ciepłej i zimnej wody. Wężyki lekko dokręcasz kluczem nastawnym, ale uwaga – kręcisz do uzyskania  wyczuwalnego oporu, w przeciwnym razie bateria będzie nieszczelna. Tak przygotowaną baterię możesz włożyć do otworu zlewozmywaka i przykręcić, dbając o to, by wylewka była ustawiona w odpowiednim kierunku, a całość prezentowała się estetycznie i była funkcjonalna. W tym momencie można odkręcić zawór główny i sprawdzić, czy bateria działa. Gotowe!