Ile komór powinien mieć dobry zlewozmywak?

dodano:

Porady praktyczne

Liczbę komór w zlewozmywaku determinuje nie tylko wielkość kuchni, ale też to, w jaki sposób z niej korzystasz. Jeżeli Twoja aktywność w strefie zmywania ogranicza się do mycia owoców i nalewania wody, lepiej jest wybrać mały model. Jeżeli jesteś fanem robienia przetworów, pieczenia ciast i przygotowywania rodzinnych obiadów, dobrym rozwiązaniem będzie z kolei inwestycja w zlew dwukomorowy.

ZLEW JEDNO- CZY DWUKOMOROWY?

Duży zlewozmywak z pewnością zapewni Ci pożądany komfort. Co jednak, jeśli nie masz na niego miejsca albo właśnie kupiłeś zmywarkę? A co, jeśli szukasz złotego środka, ale nie jesteś pewien, do czego służy mała komora w zlewozmywaku 1,5-komorowym? Podobnych wątpliwości jest więcej, wobec czego nie ma jednej definicji dobrego zlewozmywaka. Jak wybrać najlepszy zlew, by cieszyć się estetyczną kuchnią i zadbać o wygodę podczas pracy? Podpowiadamy!

KIEDY WYBRAĆ MAŁY ZLEW? 1 KOMORA – ZALETY

Zlew jednokomorowy to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy często jadają poza domem. Sprawdzi się też w przypadku osób dysponujących zmywarką i potrzebujących zlewu, w którym umyją pojedyncze naczynia oraz warzywa i owoce. Najczęściej jednak zlewy jednokomorowe wybierane są ze względu na niewielki metraż kuchni, ponieważ pozwalają na zachowanie cennego miejsca zarówno na blacie, jak i pod nim.

Kwestią, którą warto rozważyć przy wyborze zlewu jednokomorowego, jest zastosowanie ociekacza. Element umożliwia suszenie umytych naczyń i eliminuje potrzebę zakupu dodatkowej suszarki. Alternatywę dla zlewu jednokomorowego z ociekaczem stanowi zlewozmywak jednokomorowy z półociekaczem, na którym wysuszysz pojedynczy garnek, sztućce czy kubek. Wariant taki zajmuje mniej miejsca niż produkt z ociekaczem pełnym. Szukasz najlepszych rozwiązań do niewielkiej kuchni? Przeczytaj artykuł Jak wybrać zlew do małej kuchni? – praktyczne wskazówki.

INWESTYCJA W DUŻY ZLEW. 2 KOMORY – ZALETY

Jeśli gotowanie jest Twoją pasją i potrzebujesz dużej przestrzeni do zmywania, idealnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie zlew dwukomorowy. Dzięki niemu wykonasz dwie czynności niemal jednocześnie – w jednej komorze możesz myć naczynia, a w drugiej je płukać. Jest to też dobra opcja dla osób, które mają dużą rodzinę lub często organizują przyjęcia. Odkładanie brudnych naczyń do pojemnych komór pozwoli na zachowanie porządku w pomieszczeniu.

Inwestycja w zlewozmywak dwukomorowy ma niestety swoje minusy. Przede wszystkim zajmuje on dwa razy więcej miejsca niż model z jedną komorą. Skutkuje to zmniejszeniem powierzchni roboczej blatu. Jeśli dysponujesz dużą kuchnią, oczywiście nie powinno stanowić to problemu. W przypadku mniejszych pomieszczeń opcja taka może jednak nie być najlepszym rozwiązaniem. Zlewozmywaki dwukomorowe od Kuchinox dostępne są w wersji z ociekaczem i bez, z komorami okrągłymi i kwadratowymi – dzięki szerokiej ofercie każdy znajdzie produkt dopasowany do indywidualnych potrzeb.

ZLEW 1,5-KOMOROWY – ZALETY

Zlewozmywaki 1,5-komorowe to produkty z dwiema komorami – dużą i mniejszą. Są idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na estetycznym wyglądzie i wysokiej funkcjonalności kuchni. W dużej komorze można myć naczynia, a w mniejszej – owoce, warzywa czy sztućce. Półkomora jest wąska, co pozwala na zachowanie miejsca na blacie. Takie zlewy dostępne są w wersji z półociekaczem lub bez.

Zlewozmywak 1,5-komorowy ze stali najlepiej sprawdzi się w niewielkich kuchniach. Uniwersalny model umożliwi zachowanie aranżacji wnętrza, a jednocześnie zapewni wygodę podczas zmywania. Tego typu zlew równie dobrze można zlokalizować w kuchni o dużym metrażu. Co ważne, ponadczasowa stal pasuje do każdego wystroju.

ZLEWOZMYWAKI OD KUCHINOX – PODSUMOWANIE

Niezależnie od tego, jaki rodzaj zlewu spełnia Twoje oczekiwania, polecamy zapoznać się z naszą ofertą zlewozmywaków stalowych i zlewozmywaków granitowych. W katalogu Kuchinox dostępne są trwałe produkty, na które udzielamy 15 lat gwarancji.

udostępnij Facebook Twitter Linked In
oceń artykuł