zlew jednokomorowy

Liczbę komór w zlewozmywaku determinuje nie tylko wielkość kuchni, ale również to, w jaki sposób zamierzasz z niej korzystać. Jeżeli Twoja aktywność kulinarna ogranicza się do mycia owoców i picia kranówki, lepiej wybrać mniejszy model. Natomiast jeżeli jesteś fanem robienia przetworów, pieczenia ciast i rodzinnych obiadków, to na pewno przyda się zlew dwukomorowy. Chyba że nie masz na niego miejsca albo właśnie kupiłeś zmywarkę – takich haczyków jest więcej, co skutkuje tym, że nie ma jednej definicji dobrego zlewozmywaka. Co możemy zrobić my, jako osoby obeznane w branży? Możemy podpowiedzieć jak wybrać najlepszy zlewozmywak, by cieszyć się nim i zmywać z radością (o ile zmywanie z radością w ogóle jest możliwe :)).

Zlew jednokomorowy nie tylko dla singla

Zlew jednokomorowy to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie pasjonują się gotowaniem. Takie zlewy sprawdzą się również w przypadku osób, które dysponują zmywarką, a w zlewie chcą myć pojedyncze naczynia oraz warzywa i owoce. Najczęściej jednak zlewy jednokomorowe wybierane są ze względu na niewielkie rozmiary kuchni. Taki zlew pozwala na znaczne zaoszczędzenie miejsca zarówno na blacie, jak i pod nim. Dzięki temu zyskuje się zarówno przestrzeń operacyjną, jak i większą przestrzeń do przechowywania garnków czy mikserów. Kwestią, którą na pewno warto rozważyć przy wyborze zlewu jednokomorowego, jest ociekacz. Co prawda zajmuje on trochę miejsca, ale można na nim suszyć umyte naczynia i nie trzeba kupować dodatkowej suszarki. Alternatywę dla zlewu z ociekaczem stanowią zlewy jednokomorowe z półociekaczem, na których wysuszysz pojedynczy garnek, sztućce czy kubek, a które zajmują mniej miejsca niż zlewy z ociekaczem pełnym.

Zlewy dwukomorowe, czyli do tanga trzeba dwojga

A co jeśli gotowanie jest Twoją pasją i potrzebujesz więcej miejsca do zmywania? Wtedy idealnym rozwiązaniem są zlewy dwukomorowe, dzięki którym możesz wykonywać dwie czynności niemal jednocześnie, np. w jednej komorze myć naczynia, a w drugiej je płukać. Jest to również dobra opcja, kiedy ma się dużą rodzinę lub kocha wydawać przyjęcia. Brudne naczynia na pewno zmieszczą się do tak pojemnego zlewu i nie będą szpeciły blatu. Niestety to rozwiązanie ma swoje minusy. Zlewy dwukomorowe zajmują dwa razy więcej miejsca niż zlewy z jedną komorą. Skutkuje to ograniczeniem miejsca na powierzchni blatu i w szafkach, ale cóż – jeżeli dysponuje się dużą kuchnią, to nie powinien być to problem. Takie zlewozmywaki dostępne są w wersji z ociekaczem i bez, z komorami okrągłymi i kwadratowymi – na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Jedna, dwie, a może półtorej komory?

Zlewozmywaki 1,5-komorowe to zlewy z jedną dużą i drugą mniejszą komorą. Są idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na estetycznym wyglądzie i wysokiej funkcjonalności kuchni. W dużej komorze można myć naczynia, w mniejszej owoce, warzywa czy sztućce. Mniejsza komora jest węższa, dzięki czemu zaoszczędza się potrzebne miejsce. Takie zlewy dostępne są w wersji z półociekaczem lub bez. Zlewozmywak 1,5-komorowy doskonale sprawdzi się w niewielkich kuchniach. Nie zdominuje ich, jednocześnie zapewni pożądaną wygodę. Równie dobrze można zlokalizować taki zlew w kuchni dużej. Lśniąca i czysta stal na pewno doda jej uroku.

Mamy nadzieję, że nasz wpis okazał się pomocny i pomógł w rozwianiu wszelkich wątpliwości. Niezależnie od tego, jaka decyzja zapadła, polecamy naszą ofertę zlewozmywaków stalowych, w której znajdują się znakomite zlewozmywaki, na które udzielamy 15. lat gwarancji. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do dyspozycji. Zapraszamy!